10 úchvatných míst severních Čech

10 úchvatných míst severních Čech10 úchvatných míst severních Čech

Uprostřed léta je nejlepší čas vzít celou rodinu a vydat se na sever Čech na výlet. Právě v severních Čechách je spousta zajímavých míst, která stojí za to vidět. Nabízíme vám 10 nejlepších tipů.

Reklama

Uprostřed léta je nejlepší čas vzít celou rodinu a vydat se na sever Čech na výlet. Právě v severních Čechách je spousta zajímavých míst, která stojí za to vidět. Nabízíme vám 10 nejlepších tipů.

1. Hora Říp

Památná hora Říp, která je opředena mnoha mýty, je dnes oblíbeným poutním místem všech Čechů. Nedlouhý a nijak náročný výšlap vám poskytne výhled do širého okolí.

2. Skanzen v Březnu

Nedaleko Loun se nachází Březenský skanzen, kde poznáte, jak se kdysi v dávné minulosti žilo v regionu severních Čech.

3. Žatec

Kdo by neměl rád pivo. Jako milovníci zlatavého moku nesmíte opomenout bývalé královské město Žatec, které je centrem chmelařské oblasti. Navštívit zde můžete Muzeum chmele i známý pivovar.

4. Libochovice

Malá obec kousek od Loun, které dominuje krásný zámek Libochovice. Součástí areálu je i prostorná zahrada, která je přístupná široké veřejnosti. Na zámku se konají hudební koncerty i mnoho dalších kulturních akcí a výstav.

5. Hazmburk

Jen pár kilometrů severně od Libochovic najdete zříceninu hradu Hazmburk, která je dodnes v dobrém stavu. Z vyhlídky je nádherný výhled do širého okolí.

6. Klášter v Kadani

Františkánský klášter v Kadani zaujme expozicí, která je věnována hornictví v severních Čechách. To zde má bohatou minulost. Kromě toho se výstava v muzeu, které je součástí kláštera, věnuje i archeologickým nálezům, které byly v regionu objeveny.

7. Kamencové jezero

Zavítáte-li v létě do Chomutova, nenechte si ujít návštěvu Kamencového jezera, jedinečného přírodního útvaru na světě. Čeká na vás příjemné a osvěžující koupání s možností nejrůznějších vodních sportů a zábavy.

8. Poohří

Pěší a cyklistické trasy podél řeky Ohře jsou ideální pro sportovně založené duše, které mají rády přírodu.

9. Zahrada Čech

Zahrada Čech, to je synonymu pro Litoměřice. Kdo by neznal tamní výstaviště, kde se pořádají významné výstavy.

10. České Švýcarsko

Nejmladší národní park v České republice. Možná nejkrásnější místo na severu se známou a jedinečnou Pravčickou bránou i mnoha dalšími skalními útvary.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Roztokách u Semil hořela výrobní hala V Roztokách u Semil hořela výrobní hala
Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru

Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018


Komentáře