10 úchvatných míst severních Čech

Řeka Labe, ilustarční foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Řeka Labe, ilustarční foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Uprostřed léta je nejlepší čas vzít celou rodinu a vydat se na sever Čech na výlet. Právě v severních Čechách je spousta zajímavých míst, která stojí za to vidět. Nabízíme vám 10 nejlepších tipů.

Reklama

1. Hora Říp

Památná hora Říp, která je opředena mnoha mýty, je dnes oblíbeným poutním místem všech Čechů. Nedlouhý a nijak náročný výšlap vám poskytne výhled do širého okolí.

2. Skanzen v Březnu

Nedaleko Loun se nachází Březenský skanzen, kde poznáte, jak se kdysi v dávné minulosti žilo v regionu severních Čech.

3. Žatec

Kdo by neměl rád pivo. Jako milovníci zlatavého moku nesmíte opomenout bývalé královské město Žatec, které je centrem chmelařské oblasti. Navštívit zde můžete Muzeum chmele i známý pivovar.

4. Libochovice

Malá obec kousek od Loun, které dominuje krásný zámek Libochovice. Součástí areálu je i prostorná zahrada, která je přístupná široké veřejnosti. Na zámku se konají hudební koncerty i mnoho dalších kulturních akcí a výstav.

5. Hazmburk

Jen pár kilometrů severně od Libochovic najdete zříceninu hradu Hazmburk, která je dodnes v dobrém stavu. Z vyhlídky je nádherný výhled do širého okolí.

6. Klášter v Kadani

Františkánský klášter v Kadani zaujme expozicí, která je věnována hornictví v severních Čechách. To zde má bohatou minulost. Kromě toho se výstava v muzeu, které je součástí kláštera, věnuje i archeologickým nálezům, které byly v regionu objeveny.

7. Kamencové jezero

Zavítáte-li v létě do Chomutova, nenechte si ujít návštěvu Kamencového jezera, jedinečného přírodního útvaru na světě. Čeká na vás příjemné a osvěžující koupání s možností nejrůznějších vodních sportů a zábavy.

8. Poohří

Pěší a cyklistické trasy podél řeky Ohře jsou ideální pro sportovně založené duše, které mají rády přírodu.

9. Zahrada Čech

Zahrada Čech, to je synonymu pro Litoměřice. Kdo by neznal tamní výstaviště, kde se pořádají významné výstavy.

10. České Švýcarsko

Nejmladší národní park v České republice. Možná nejkrásnější místo na severu se známou a jedinečnou Pravčickou bránou i mnoha dalšími skalními útvary.

Reklama

Hodnocení

2.1 hvězdiček / Hodnoceno: 20x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře