VIDEO: Báňská inženýrka Věra Ježková: S politiky těžaři v případě dolů Bílina a ČSA manipulují

Věra Ježková. Foto: archiv Vize pro Česko
Věra Ježková. Foto: archiv Vize pro Česko

Most, Litvínov /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - Báňská inženýrka a akcionářka ČEZ Věra Ježková říká, že s politiky místními, regionálními i na vládní úrovni se manipuluje. "Manipuluje se s fakty," uvedla na konferenci-debatě Vize pro Mostecko a Litvínovsko: Limity ano, či ne?

Reklama

V rámci debaty konané jako součást projektu Vize pro Česko, kterou pořádala mediální skupina MediaShow Group (mj. vydavatel SeveročeskýDeník.cz) jako panelistka vystoupila Věra Ježková, báňská inženýrka. "18 let jsem pracovala v Severočeských dolech Chomutov a studovala jsem Hornicko-geologickou fakultu. Rozhodla jsem se připravit objektivní materiál," konstatovala.

PODÍVEJTE SE NA DEBATU

"Neustále se hovoří o dolu ČSA a Důl Bílina není v diskusi příliš zmiňován. O Bílině se stále hovoří v tom smyslu, že se prolomí limity, nic se nebourá, žádná lidská obydlí – nic se tedy neděje. Není to pravda," uvedla Věra Ježková.

"U žluté varianty jsou limity již prolomeny, a to z roku 2008, což se ovšem tají," pronesla. "Podle materiálů Severočeských dolů by se na Bílině mělo těžit do roku 2031. Studie Výzkumného ústavu hnědého uhlí (VÚHU) hovoří o tom, že další těžba je ekonomicky nevýhodná."

Věra Ježková také ukázala dokumenty, které ukazují, že v minulosti obce kolem dolu Bílina byly proti prolomení limitů. "Město Lom protestovalo proti prolomení limitů, to samé i obec Marianské Radčice. Také obec Braňany upozornila na závažnou věc, a to posunutí hranice těžební jámy na 1000 metrů od obce."

"Limity byly odborníky určeny proto, že těžba za limity je ekonomicky nesmyslná," uvedla báňská inženýrka v prezentaci.

ČTĚTE:  Politolog Jan Hrubeš: Vláda se musí jasně vyjádřit, jak to myslí s Ústeckým krajem

Most a Litvínov hledají k sobě cestu. Začnou spolupracovat?

Rozpolcený okres na severu. S uhlím, nebo bez uhlí?

Házená v Mostě, hokej v Litvínově. Postaví na tom města marketing?

VIDEO: Jaká je vize pro Most a Litvínov? Duel Paparega vs. Bláhová

Článek je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře