Vedoucí plavecké haly v Bílině Diana Blahýnková: Ohlasy po rekonstrukci jsou, že se nic nezměnilo

Diana Blahýnková, Foto: archiv D. Blahýnkové
Diana Blahýnková, Foto: archiv D. Blahýnkové

Bílina /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - „Žádné peníze jsme vracet nemuseli. I když stavba trvala déle, než bylo původně v plánu, stihnout se musely termíny realizace. A ty se stihly,“ říká v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz Diana Blahýnková, vedoucí plavecké haly v Bílině. „S tobogánem se nepočítalo,“ dodává.

Reklama

Z jakého důvodu se dělala rekonstrukce plavecké haly?

V první řadě je důležité, že provozovatelem plavecké haly již není Rekreační a sportovní zařízení s.r.o., ale od 1. ledna 2016 spadá pod Městské technické služby Bílina a rekonstrukce neprobíhala, když jsem byla jednatelkou já, ale ještě za jednatele Petra Boudy. Rekonstrukci domlouval s předchozí garniturou, která byla na radnici, takže v tomhle směru vám moc neřeknu. Můžu vám říct, co proběhlo. Proběhla kompletní rekonstrukce opláštění, izolace střechy, a pak druhá etapa, kdy se město rozhodlo zainvestovat do opravy dvou vzduchotechnických jednotek v prostorách občerstvení a suché sauny.

Uvnitř se něco změnilo? Když jsem tam byla, tak to vypadalo stejně jako předtím.

Všechno se opravovalo zvenku. Udělal se energetický audit a na základě energetického auditu se zjistilo, že jsou nevyhovující okna, dveře, úniky přes střechu, že tam není žádná izolace, tudíž se řešilo opláštění, výměna oken, výměna dveří.

To nešlo udělat tak, aby se hala nemusela zavírat, když se opravy týkaly jen vnějšku?

Ne, to nešlo. To bylo staveniště. Petr Bouda v únoru 2015 ukončil provoz, aby se mohlo začít s rekonstrukcí a stavba se zpátky předávala po kolaudaci kolem poloviny listopadu. To předávali již mně, jako nové jednatelce společnosti, protože pan Bouda byl odvolán.

Kdy došlo k otevření?

18. ledna jsme otevírali prostory bazénu a 22. ledna se otevíraly prostory občerstvení a suché sauny.

Pak ale došlo ještě k nějakému jednodennímu uzavření plavecké haly. To bylo z jakého důvodu?

Když jsme nechali opravit nátěr bazénové vany a 18. ledna zahájili provoz, zjistili jsme, že opravený nátěr ztratil svou protiskluzovou funkčnost, tudíž byl nebezpečný. Museli jsme tedy zavřít, odpustit bazén a znovu natřít barvou s protiskluzem, dopustit bazén, upravit vodu a mohli jsme opět otevřít.

Jaká je momentálně návštěvnost v plavecké hale?

V průměru kolem 180-200 lidí denně. Chodí plavat i školní děti. V pondělí, ve středu a ve čtvrtek je zkrácená otevírací doba pro veřejnost, protože ráno chodí plavat školy a taky by měly začít chodit plavat školky. Dále jsme teď domlouvali kroužek plavání. Oslovili jsme Plaveckou školu Torpédo, která má zájem provozovat dětské plavání. Je to na internetu, jsou rozdané přihlášky a momentálně záleží na zájmu veřejnosti, zda bude chtít a přihlásí své děti nebo ne.

Zahlédla jsem inzerát, že snad chcete otevřít taky aqua aerobic.

Zkoušíme všechno možné. Hledáme provozovatele aqua aerobicu, oslovila jsem paní Maškovou, která vede plaveckou školu Torpédo, jestli by neměla zájem. Řekla mi, že uvidí, ale rozhodujícím bude zájem lidí. Jednou jsme tu aqua aerobic provozovali, ale tenkrát to paní Reichertová rozběhla současně v Bílině i v Teplicích a v Teplicích byl větší zájem, tak se přesunula jen tam. Zde byla garance většího zisku. Bílina je menší a tudíž je i menší zájem.

Jsou nějaké ohlasy od lidí na rekonstrukci haly, přesto, že uvnitř se nic nezměnilo?

Jsou, ale spíš takové, že přijdou dovnitř a řeknou: „Tady se nic nezměnilo.“ Slyšela jsem dokonce někoho, jak říká „A kde je ten tobogán?“ Takže ne, tobogán určitě v plánu nebyl. Jsou tam vlastně jen nové skříňky, za které jsme rádi, protože staré již byly ve špatném stavu. Byly zohýbané a staré. I když musím říct, že lidi si i na nové skříňky postěžovali, protože jsou na magnet, který je docela silný, a když chtějí skříňku zavřít, tak se jim sama prudce přibouchne a dělá to rámus. Taky se do nich nedá pověsit celý kabát. Skříňky vybralo město a zaplatilo z investic, ale i když si někteří stěžují, tak jsem ráda, že tam jsou, protože jsou určitě lepší než ty staré. Ty dosluhovaly, neměly zámky, nešly pořádně zavírat a byly ošklivé.

Bylo to dotované i z eurodotací?

Nějaká dotace tam byla, ale to všechno vyřizoval ještě Petr Bouda.

Něco z peněz z dotace se bude vracet nebo se vracelo, když se nestíhaly termíny?

Ne. To byla fáma. Tam se musely splnit jen termíny realizace a ty se stihly. Vím, že dotace byla vyplacená, ale nevím jaká částka. Původní plán byl, že se všechno stihne během sedmi měsíců, ale časová rezerva tam byla. Firma, která měla rekonstrukci na starosti, zjistila, že jim nestačí finance a bude potřeba navýšit rozpočet. V tu chvíli město nevědělo, jak reagovat, zda má peníze vyplatit nebo ne, na radnici bylo již nové vedení a tudíž se muselo seznámit s důvodem navýšení rozpočtu a rozhodnout oprávněnost navýšení. Z haly bylo staveniště a stavba stála. Nic se nedělo. Pak se město rozhodlo, že navýšení doplatí a pokračovalo se dál, určitě by vám přesné informace k tomuto dotazu dalo vedení města Bíliny.

Rozhovor je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Reklama

Hodnocení

3.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře