Trenér hokejové Kadaně Jaroslav Beck: Jsme chomutovskou farmou se vším všudy

Jaroslav Beck. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czJaroslav Beck. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Kadaň /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - Úzká spolupráce s chomutovským klubem je charakteristická pro hokejovou Kadaň i v právě se rozbíhající sezóně. „Jsme farmou extraligového týmu se vším všudy,“ říká v rozhovoru pro severočeskýDeník.cz trenér SK Kadaň Jaroslav Beck. Mužstvo je už řadu let tradičním účastníkem první hokejové ligy. Vize klubu směřuje k tomu, aby i kadaňští hráči měli šanci vyjet v budoucnu na extraligový led.

Reklama

Jaké je postavení prvoligového hokejového klubu v rámci města Kadaně?

Nedokážu odhadovat, do jaké míry a jak dalece si Kadaň cení toho, že tým působí v první lize. Myslím, že jsme ve městě sportem číslo jedna, co se týče účinkování v celostátních soutěžích. Nevím ale přesně, jestli v některých malých sportech třeba nemá Kadaň zastoupení ve špičce. Každopádně se kadaňský hokej nemusí za svou činnost stydět. Hokej a první liga patří k městu.

Jak jste připraveni na nadcházející sezónu?

Nemohu říci, že je všechno v ideálním stavu. Ne vše se už podařilo dotáhnout na úroveň, jakou bychom si představovali. Základ týmu a jeho kostra ale už mají konkrétní podobu. Za chodu nás dál  pořád čeká hodně práce.

Můžete upřesnit vazby na hokejový Chomutov?

Jsou nejužší, spolupráce je daná a funguje dobře. Loni to bylo odlišné tím, že oba týmy hrály první ligu. Letos je zásadní rozdíl v tom, že Chomutov působí v extralize. Jsme jeho farmou, z toho vychází i forma vzájemné koordinace při hráčských přesunech.

Mají někteří kadaňští hráči potenciál na to, aby si je vyhlédl právě chomutovský extraligový celek?

Všichni, kteří přicházejí v úvahu, jsou podle vyjádření trenérů A-týmu Chomutova na hraně extraligového kádru, a každý by mohl mít šanci si extraligu zkusit.

V nedávné době se prosadili v hokeji mladíci, kteří sbírali první poznatky právě v Kadani. Nacházíte nové talenty?

Určitě tady jsou, zásobárna je dost velká. Chce to, aby kluci nabírali zkušenosti a zápasovou praxi. Prvním předpokladem je hodně hrát. Domnívám se, že tak pět šest hráčů naznačuje schopnosti a předpoklady, aby si obrazně řečeno sáhli na extraligu. Trenéři Chomutova si mohou vybírat sami, ale i naše doporučení z Kadaně má svou váhu.

Jak vypadají kadaňské priority pro sezónu 2015/2016?

Máme dva cíle z pohledu vize: Chceme hrát důstojnou roli v první lize a současně být zmíněnou zásobárnou a úspěšnou farmou Chomutova. Bude těžké a náročné skloubit souběžně dva záměry, ale zvládnout se to dá.

Je kádr Kadaně už v této době nejsilnější za poslední řadu let?

Určitě ne. Jak už jsem nastínil, hráčům chybějí větší zkušenosti. Takže nejprve je musí postupně získat a pak se snad dostaví výsledky. Věřím, že kvalita týmu se bude rodit a zvyšovat v průběhu sezóny.

Co očekáváte od nadcházejícího prvoligového ročníku?

Bude obtížnější, než loni. Z extraligy sem spadla pražská Slavia, výkonnost prvoligových týmů šla nahoru. Pro první ligu a diváky je jen dobře, že se bude hrát hodně zápasů za účasti Slavie, Kladna, Jihlavy, Českých Budějovic a dalších celků. Taková konkurence je motivací i pro Kadaň.

Rozhovor je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Chomutovsko

Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu
Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani
Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h! Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h!

Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník
Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska
Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové

OBRAZEM: Česká hokejová reprezentace dvakrát zdolala Nory OBRAZEM: Česká hokejová reprezentace dvakrát zdolala Nory
Chomutov vyrovnal semifinále s Libercem. Postará se o další senzaci? Chomutov vyrovnal semifinále s Libercem. Postará se o další senzaci?
Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty

Senzace! Chomutov je krok od semifinále Senzace! Chomutov je krok od semifinále
Piráti, co se děje? Chomutov si komplikuje boj v play-off Piráti, co se děje? Chomutov si komplikuje boj v play-off
Ledovka, sníh, dopravní komplikace. Na severu Čech je ochromena doprava Ledovka, sníh, dopravní komplikace. Na severu Čech je ochromena doprava


Komentáře