Trenér hokejové Kadaně Jaroslav Beck: Jsme chomutovskou farmou se vším všudy

Jaroslav Beck. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jaroslav Beck. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Kadaň /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - Úzká spolupráce s chomutovským klubem je charakteristická pro hokejovou Kadaň i v právě se rozbíhající sezóně. „Jsme farmou extraligového týmu se vším všudy,“ říká v rozhovoru pro severočeskýDeník.cz trenér SK Kadaň Jaroslav Beck. Mužstvo je už řadu let tradičním účastníkem první hokejové ligy. Vize klubu směřuje k tomu, aby i kadaňští hráči měli šanci vyjet v budoucnu na extraligový led.

Reklama

Jaké je postavení prvoligového hokejového klubu v rámci města Kadaně?

Nedokážu odhadovat, do jaké míry a jak dalece si Kadaň cení toho, že tým působí v první lize. Myslím, že jsme ve městě sportem číslo jedna, co se týče účinkování v celostátních soutěžích. Nevím ale přesně, jestli v některých malých sportech třeba nemá Kadaň zastoupení ve špičce. Každopádně se kadaňský hokej nemusí za svou činnost stydět. Hokej a první liga patří k městu.

Jak jste připraveni na nadcházející sezónu?

Nemohu říci, že je všechno v ideálním stavu. Ne vše se už podařilo dotáhnout na úroveň, jakou bychom si představovali. Základ týmu a jeho kostra ale už mají konkrétní podobu. Za chodu nás dál  pořád čeká hodně práce.

Můžete upřesnit vazby na hokejový Chomutov?

Jsou nejužší, spolupráce je daná a funguje dobře. Loni to bylo odlišné tím, že oba týmy hrály první ligu. Letos je zásadní rozdíl v tom, že Chomutov působí v extralize. Jsme jeho farmou, z toho vychází i forma vzájemné koordinace při hráčských přesunech.

Mají někteří kadaňští hráči potenciál na to, aby si je vyhlédl právě chomutovský extraligový celek?

Všichni, kteří přicházejí v úvahu, jsou podle vyjádření trenérů A-týmu Chomutova na hraně extraligového kádru, a každý by mohl mít šanci si extraligu zkusit.

V nedávné době se prosadili v hokeji mladíci, kteří sbírali první poznatky právě v Kadani. Nacházíte nové talenty?

Určitě tady jsou, zásobárna je dost velká. Chce to, aby kluci nabírali zkušenosti a zápasovou praxi. Prvním předpokladem je hodně hrát. Domnívám se, že tak pět šest hráčů naznačuje schopnosti a předpoklady, aby si obrazně řečeno sáhli na extraligu. Trenéři Chomutova si mohou vybírat sami, ale i naše doporučení z Kadaně má svou váhu.

Jak vypadají kadaňské priority pro sezónu 2015/2016?

Máme dva cíle z pohledu vize: Chceme hrát důstojnou roli v první lize a současně být zmíněnou zásobárnou a úspěšnou farmou Chomutova. Bude těžké a náročné skloubit souběžně dva záměry, ale zvládnout se to dá.

Je kádr Kadaně už v této době nejsilnější za poslední řadu let?

Určitě ne. Jak už jsem nastínil, hráčům chybějí větší zkušenosti. Takže nejprve je musí postupně získat a pak se snad dostaví výsledky. Věřím, že kvalita týmu se bude rodit a zvyšovat v průběhu sezóny.

Co očekáváte od nadcházejícího prvoligového ročníku?

Bude obtížnější, než loni. Z extraligy sem spadla pražská Slavia, výkonnost prvoligových týmů šla nahoru. Pro první ligu a diváky je jen dobře, že se bude hrát hodně zápasů za účasti Slavie, Kladna, Jihlavy, Českých Budějovic a dalších celků. Taková konkurence je motivací i pro Kadaň.

Rozhovor je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře