Ředitel fotbalového Ústí Petr Heidenreich: Věříme, že ekonomika Ústeckého kraje má potenciál

Petr Heidenreich. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Petr Heidenreich. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - Petr Heidenreich dlouhá léta působil na manažerských pozicích v prvoligových Teplicích. Ve fotbalovém klubu, který patří dlouhodobě ke špičce českých sportovních organizací. Nyní zaujal pozici výkonného ředitele v Ústí nad Labem.

Reklama

Naopak ve skromnějším klubu, který je na začátku cesty a rád by se do nejvyšší soutěže také podíval. Jak je těžké na severu Čech shánět sponzory? Jaká je ekonomická situace ústeckého fotbalového klubu? Jakou má fotbal pozici v krajském městě? I o tom se Petr Heidenreich rozpovídal v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz

V říjnu jste nastoupil do vedení fotbalového Ústí. Jaké úkoly jste dostal?

Pro město, tedy vlastníka klubu, máme zpracovat ekonomickou analýzu, SWOT analýzu, další strategie a byznys plán. Tyto věci mají přispět ke stabilizaci klubu a souvisejí s mým příchodem.

Co fotbalové Ústí čeká? Momentálně startuje v nižší soutěži, ve Fotbalové národní lize…

Současně se budeme snažit o sportovní vzestup, což se celkem daří už nyní. Ale jedná se o dlouhodobé cíle, a pokud by byl v budoucnu klub připraven hrát SYNOT ligu, tedy nejvyšší soutěž, uvažovali bychom o tom.

Jak jste sehraný se zbytkem vedení FK Ústí?

Nastoupil jsem 1. října. Musím vyzdvihnout hned od začátku spolupráci se Stanislavem Pelcem a dalšími lidmi z vedení. Věřím, že naše spolupráce bude prospěšná pro klub i město.

Jak budete shánět partnery? Jakou máte vizi pro zlepšení ekonomické situace klubu?

Deset let se tu pracovalo, nejsme v bodě nula. Rozhlížíme se, chceme přivést nové partnery. Musíme jim také něco nabídnout. V tom se pohybuji už dlouho a klub v Ústí na tomto už nějaký čas pracuje a není úplně na začátku. Někde jsou potencionální partneři fanoušky sportu, jinde to berou čistě ekonomicky. Tuto práci ale děláme dlouho.

Je vaším cílem postoupit do nejvyšší soutěže, tedy SYNOT ligy?

Postavení v tabulce by mohlo nahrávat myšlenkám o postupu do první ligy. Ale nyní řešíme hlavně ekonomické věci. Klub už první ligu hrál v sezóně 2010-2011 a nebylo to úplně ideální. Tým hrál v Teplicích, byla tam řada složitějších okolností. Vše je podmíněno ekonomickou stabilitou. Nyní se nebavíme o sportovní stránce.  Také ještě je potřeba dostavět stadion. Chybí nám 500 sedaček, kamerový systém a ticketing. Navrch musí být oddělen sektor domácích a hostujících fanoušků.

Na fotbal do Ústí chodí zhruba tisícovka diváků. Je v Ústí nad Labem divácký potenciál? Fotbal v Ústí dlouho nepatřil mezi stěžejní sporty…

Co se týká diváckého zázemí, máme kam růst. Bude také naší prací posílit marketing a přivést diváky na stadion a rozšířit fotbal do většího povědomí veřejnosti. Jsme připraveni se postarat o popularizaci fotbalu v Ústí nad Labem. Myslíme si, že v Ústí a jeho okolí jsou silné firmy, společnosti a je na nás, abychom jim dokázali nabídnout něco, co by je v rámci fotbalu bavilo, a aby s námi spolupracovali. Je třeba nastavit produkty, které budou partnerům na prodej.

Jak budete tvořit kádr, jaké hráče budete preferovat?

Chceme také pracovat na tvoření hráčského kádru a rádi bychom si hráče sami vychovávali. V minulých letech klub hodně zapracoval na vývoji mladých fotbalistů a vlastních odchovanců. Musíme si je vychovat a mít na to podmínky. V budoucnu nás také čeká otázka mládežnického centra.

Článek je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře