Manažer Miroslav Přikryl o klubu ústeckých volejbalistů: Chybí nám generální sponzor, rádi ho přivítáme

Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMiroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - Ústecký mužský volejbal je pevnou součástí české nejvyšší soutěže. Její další ročník, který potrvá od konce října 2015 až do příštího jara, může být proto zajímavý i pro severočeské fanoušky. V Ústí nad Labem mají o účasti týmu v extralize představy v tom smyslu, že by se družstvo mělo pohybovat v klidnějších patrech tabulky. Nejen o současném stavu, ale i vizích klubu hovořil jeho generální manažer Miroslav Přikryl.

Reklama

S čím jdete do nadcházející sezóny?

Pokud jde o ekonomickou situaci, je stabilizovaná nějakými opatřeními. V minulých dvou letech jsme se dokázali vyhrabat z dluhů, které jsme měli z doby krize. Jsme na vyrovnaném rozpočtu a pracujeme s prostředky, jež nám pokryjí nejzákladnější potřeby extraligy. Máme i určitou vizi u mládeže. Investujeme do ní z krajských i městských peněz. Výsledky nejsou vidět hned, ale snad v budoucnu.

A když se zastavíte „jen“ u extraligového áčka mužů. Jak je na tom?

Sezóna je finančně zajištěná, abychom mohli soutěž absolvovat v klidném režimu. Síla hráčského kádru odpovídá ekonomice, která v klubu momentálně je. Chybí generální sponzor, žijeme z drobných sponzorů, fanoušků a rozpočtu města, jež nám dává magistrát na činnost v extralize.

A po sportovní stránce?

Chtěli bychom figurovat výše, protože nemůžeme být spokojeni s tím, co předvádíme poslední dva tři roky, kdy jsme se jen zachraňovali. Slušelo by nám hrát uprostřed tabulky, nebo bojovat o medaili. Ale bez generálního partnera je to nemožné. Rádi ho přivítáme a nabízím mu spolupráci i touto cestou.

Co byste řekl ke střídání trenérů u ústeckého družstva v předešlých sezónách?

Je pravda, že to bylo docela časté. Byl tady Miroslav Malán, po něm jsem jednu sezónu zachraňoval tým i z trenérské lavičky sám. Pak u nás působil Renda Dvořák a loni přišel Honza Malina. Letos nenastaly tendence k výměně trenéra. Z mého pohledu je to otázka hráčského kádru. Kdyby byl kádr jiný a trenér by nesplnil umístění ani výkony, ve vedení klubu bychom to vyhodnotili. Ale záchrana z jedenáctého místa nebyla zapříčiněna trenérem.

V extralize působí v různých rolích v řadě družstev bývalí vynikající ústečtí hráči. Ve VK Karlovarsko jsou prezident klubu Jakub Novotný, trenéři Petr Brom, Jiří Novák, vedoucí týmu Milan Bican, v Dukle Liberec trenér Michal Nekola, na Kladně kouč Milan Fortuník. Jak to vnímáte?

Všechna dotyčná jména jsou spojená se slavnou érou ústeckého volejbalu z konce devadesátých let. Většina tehdejších hráčů Ústí byla souběžně i v reprezentaci a patřila dlouhá léta k top volejbalistům v republice. Je dobře, že neutekli ze svého sportu a zůstali u něj v klubech v různých funkcích a pomyslně táhnou volejbal v jiných městech. Na Ústí vzpomínají v dobrém. Volejbal takové osobnosti potřebuje.

Ale i v současnosti figurují na soupiskách jiných celků i nedávní ústečtí hráči. Panují reálné úvahy o jejich případném návratu?

Pokud budeme mít ambice hrát ve vyšších sférách a dáme této vizi i důraz na financování a peníze, ochotně se podřídím linii získat hráče tzv. z vyšších levelů a angažovat je do Ústí. Rád je přitáhnu, třeba i ze zahraničí. Kopáček je v Liberci, Habr v Českých Budějovicích. Kdyby jim končily smlouvy a měli jsme na ně prostředky, pak by to připadalo ke zvážení. Momentálně dáváme přednost hráčům, kteří jsou v tréninkovém procesu v Ústí, mají možnost růstu a nejsou finanční zátěží. Odstraňují nedostatky a vidím v nich individuální i týmový potenciál. Je otázkou, jestli se to projeví už v probíhající sezóně, nebo bude chvíli trvat, než se tým sehraje.

A na závěr - jak bylo těžké přivést nyní do Ústí slovenského reprezentanta Tomáše Halandu? Tedy syna československé volejbalové legendy a prezidenta Slovenské volejbalové federace Lubora Halandy.

Rozhodně nedošlo k přestupu přes hráčova tátu. To, že je Halanda starší uznávanou personou, nemělo na synově angažování v Ústí žádný vliv. I když Lubora Halandu znám, patříme do stejné generace a hrávali jsme proti sobě, když on působil v ČH Bratislava. Byl to soupeř, potkávali jsme se v extralize. Mladý Halanda přišel do Ústí s tím, že chce zkusit českou ligu a posunout se dál. Je to pro něj ze sportovního hlediska lepší, než sedět na lavičce někde v Itálii.

ČTĚTE:  Trenér hokejové Kadaně Jaroslav Beck: Jsme chomutovskou farmou se vším všudy

Generální manažer BK Sluneta Tomáš Hrubý: Renomé basketbalu v Ústí stoupá

Článek je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře