Generální manažer BK Sluneta Tomáš Hrubý: Renomé basketbalu v Ústí stoupá

Tomáš Hrubý. Foto: archv SeveročeskýDeník.cz
Tomáš Hrubý. Foto: archv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - Pokračovat v progresivním herním pojetí a stabilizovat svoji pozici na české basketbalové scéně. Taková je širší sportovní i společenská vize BK Ústí nad Labem, pravidelného účastníka nejvyšší tuzemské soutěže mužů. Vyplynulo to z rozhovoru, který poskytl generální manažer klubu Tomáš Hrubý.

Reklama

Jak byste charakterizoval současné postavení BK Ústí v rámci severočeského sportu?

Jde nám o to, abychom potvrdili stávající trend. Tedy, že jsme ústeckého diváka naučili na dobré umístění v lize. V posledních dvou letech jsme byli pokaždé šestí v lize. A naším hlavním cílem je znovu boj o play-off. Konkrétně chceme skončit po základní části nejhůř sedmí, abychom se vyhnuli předpokládanému vítězi Nymburku, na který narazí osmý celek. Jakékoliv umístění pod hranicí play-off bych považoval za neúspěch.

Z čeho hodláte při stanovení vyhlídek a ambicí vycházet?

Samozřejmě z hráčského kádru a z faktu, že celá liga už pozitivně vnímá atmosféru, jaká panuje v ústecké hale při zápasech. Mám signály, že i v ostatních ligových klubech si povídají o tom, že Ústí jde nahoru po divácké stránce. A to je základ, abychom se zlepšovali i ve vlastní hře.

Je pro Ústí nad Labem inspirací sousední Děčín? Loňská sezóna přinesla děčínskému klubu účast ve finále a největší úspěch v historii!

Ano, Děčín je dlouhodobě na špici v rámci basketbalu na severu Čech. Basketbal je tam sportem číslo jedna.

Když to řeknu konkrétně, tak nic jiného než basketbal z pohledu špičkového sportu v Děčíně není. V Ústí máme druhou ligu ve fotbale, první ligu v hokeji, extraligu ve volejbale. Ale pokud zůstanu u basketbalu, tak vítám, že Děčín pro nás představuje konkurenta a blízkého soupeře. Přeji jim úspěch, ale zároveň toužíme po tom, abychom se s Ústím dostali na jejich úroveň.

Takže nejste smíření s rolí „dvojky“ v severočeském basketbale?

Chtěli bychom z této pozice vystoupit. Snad k tomu máme nakročeno.

Jakou cestou byste se rádi ubírali?

Omezováním počtu amerických hráčů v kádru. Postupně bychom je chtěli vytěsňovat a dávat přednost českým basketbalistům. Mluvím o tom často, ale volíme i perspektivní kroky. Hodně si slibuji od podpisu smlouvy s Peckou, který prodloužil o tři roky. Nově jsme získali Votroubka ze Svitav. Pokoušíme se tým stabilizovat právě uzavíráním kontraktů na delší dobu. Českých kluků je málo, a pokud jsou na vyšší úrovni, jsou drazí. Je to o financích.

Kam byste zařadil BK Ústí v kontextu českého ligového basketbalu?

Myslím, že jsme si v posledních letech vybudovali respekt.

Od té doby, co jsme pod Slunetou, nás všichni vidí pozitivně. Pro basketbal žijeme a také pro něj něco děláme, aby to bylo znát. Jsem přesvědčen, že renomé ústeckého klubu nestagnuje, ale jde nahoru. A když to zúžím jen na Ústí, tak máme snad předpoklady k tomu, aby se basketbal ve městě stal číslem jedna mezi všemi kluby.

Jako bývalý profesionální sportovec jsem přející i směrem k ostatním ústeckým ligovým zástupcům v jiných sportech, ale nebránil bych se té pomyslné jedničce (úsměv).

Rozhovor je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře