Generální manažer BK Sluneta Tomáš Hrubý: Renomé basketbalu v Ústí stoupá

Tomáš Hrubý. Foto: archv SeveročeskýDeník.czTomáš Hrubý. Foto: archv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. /VIZE PRO ÚSTECKÝ KRAJ/ - Pokračovat v progresivním herním pojetí a stabilizovat svoji pozici na české basketbalové scéně. Taková je širší sportovní i společenská vize BK Ústí nad Labem, pravidelného účastníka nejvyšší tuzemské soutěže mužů. Vyplynulo to z rozhovoru, který poskytl generální manažer klubu Tomáš Hrubý.

Reklama

Jak byste charakterizoval současné postavení BK Ústí v rámci severočeského sportu?

Jde nám o to, abychom potvrdili stávající trend. Tedy, že jsme ústeckého diváka naučili na dobré umístění v lize. V posledních dvou letech jsme byli pokaždé šestí v lize. A naším hlavním cílem je znovu boj o play-off. Konkrétně chceme skončit po základní části nejhůř sedmí, abychom se vyhnuli předpokládanému vítězi Nymburku, na který narazí osmý celek. Jakékoliv umístění pod hranicí play-off bych považoval za neúspěch.

Z čeho hodláte při stanovení vyhlídek a ambicí vycházet?

Samozřejmě z hráčského kádru a z faktu, že celá liga už pozitivně vnímá atmosféru, jaká panuje v ústecké hale při zápasech. Mám signály, že i v ostatních ligových klubech si povídají o tom, že Ústí jde nahoru po divácké stránce. A to je základ, abychom se zlepšovali i ve vlastní hře.

Je pro Ústí nad Labem inspirací sousední Děčín? Loňská sezóna přinesla děčínskému klubu účast ve finále a největší úspěch v historii!

Ano, Děčín je dlouhodobě na špici v rámci basketbalu na severu Čech. Basketbal je tam sportem číslo jedna.

Když to řeknu konkrétně, tak nic jiného než basketbal z pohledu špičkového sportu v Děčíně není. V Ústí máme druhou ligu ve fotbale, první ligu v hokeji, extraligu ve volejbale. Ale pokud zůstanu u basketbalu, tak vítám, že Děčín pro nás představuje konkurenta a blízkého soupeře. Přeji jim úspěch, ale zároveň toužíme po tom, abychom se s Ústím dostali na jejich úroveň.

Takže nejste smíření s rolí „dvojky“ v severočeském basketbale?

Chtěli bychom z této pozice vystoupit. Snad k tomu máme nakročeno.

Jakou cestou byste se rádi ubírali?

Omezováním počtu amerických hráčů v kádru. Postupně bychom je chtěli vytěsňovat a dávat přednost českým basketbalistům. Mluvím o tom často, ale volíme i perspektivní kroky. Hodně si slibuji od podpisu smlouvy s Peckou, který prodloužil o tři roky. Nově jsme získali Votroubka ze Svitav. Pokoušíme se tým stabilizovat právě uzavíráním kontraktů na delší dobu. Českých kluků je málo, a pokud jsou na vyšší úrovni, jsou drazí. Je to o financích.

Kam byste zařadil BK Ústí v kontextu českého ligového basketbalu?

Myslím, že jsme si v posledních letech vybudovali respekt.

Od té doby, co jsme pod Slunetou, nás všichni vidí pozitivně. Pro basketbal žijeme a také pro něj něco děláme, aby to bylo znát. Jsem přesvědčen, že renomé ústeckého klubu nestagnuje, ale jde nahoru. A když to zúžím jen na Ústí, tak máme snad předpoklady k tomu, aby se basketbal ve městě stal číslem jedna mezi všemi kluby.

Jako bývalý profesionální sportovec jsem přející i směrem k ostatním ústeckým ligovým zástupcům v jiných sportech, ale nebránil bych se té pomyslné jedničce (úsměv).

Rozhovor je součástí multimediálního projektu Vize pro Ústecký kraj, který patří pod platformu Vize pro Česko.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře