Ústecká MHD zpřísnila kontroly kvůli černým pasažérům

MHD v Ústí nad Labem. Foto: SeveročeskDeník.cz
MHD v Ústí nad Labem. Foto: SeveročeskDeník.cz

Město Ústí nad Labem ve spolupráci s dopravním podnikem, městským obvodem Neštěmice a městskou policií zavádí nový způsob kontroly cestujících. Cílem je zajištění pořádku a pravidel v hromadné dopravě.

Reklama

Kontroly budou probíhat nepravidelně na zastávkách i ve vozech městské hromadné dopravy na území celého města Ústí nad Labem. Zajišťovat je budou týmy složené z revizorů, strážníků městské policie a asistentů prevence kriminality.

„Naším cílem je zajištění bezpečnosti cestujících a dodržování pořádku a pravidel cestování v městské hromadné dopravě. Nové týmy by k tomu měly hodně přispět. Jsem rád, že v tomto ohledu došlo mezi městem, obvodem, dopravním podnikem i městskou policií k jednoznačné shodě,“ uvedl primátor Petr Nedvědický.

V praxi bude vypadat opatření tak, že na dané zastávce bude nástup do vozidla možný pouze předními dveřmi. U těch proběhne rychlá kontrola jízdních dokladů, dohlíženo bude i na to, aby si cestující při vstupu jízdenku koupili, případně si ji řádně označili.

Stejná kontrola bude zajištěna i na následující zastávce, aby tato činnost byla co nejefektivnější. Kontrolní činnost týmů bude probíhat i v samotných vozech.

„Lidé z Mojžíře, Neštěmic a Krásného Března jsou ze současné situace zoufalí, denně se obrací na naši radnici se stížnostmi a žádostmi o pomoc.  Jsem ráda, že se nám s panem primátorem podařilo najít během pár týdnů řešení. Tam, kde prevence nestačí, musí nastoupit represe. Kontroly jsou jasným vzkazem, že pro černé pasažéry a vandaly není v ústecké MHD místo,“ řekla iniciátorka opatření, starostka Neštěmic Yveta Tomková.

„Se zaměstnanci přepravní kontroly se cestující v MHD Ústí nad Labem setkávají dlouhodobě, převážné v roli revizorů. Od nově vytvořených týmů očekáváme především zajišťování pořádku, čistoty a bezpečnosti ve vozech MHD, související s dodržováním přepravního řádu, a tím i zlepšení komfortu pro všechny cestující,“ sdělil předseda představenstva Dopravního podniku města Ústí nad Labem Martin Prachař.

Nový systém kontrol ostartoval od posledního říjnového týdne.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře