Oživení Vrchlického sadů na ústecké Klíši pokračuje

Pergola ve Vrchlického sadech v Ústí nad Labem. Foto: Magistrát města Ústí nad Labem
Pergola ve Vrchlického sadech v Ústí nad Labem. Foto: Magistrát města Ústí nad Labem

Novou pergolu ve Vrchlického sadech v Ústí nad Labem převzalo město do své správy. Za její vznik vděčí především Michaele Valáškové.

Reklama

V rámci soutěže Ahoj krásné Česko, organizované společností Cif, zvítězila Michaela Valášková se svým konceptem pergoly umístěné do Vrchlického sadů v městské části Klíše.

Pro zajištění práce oslovila firmu Morales Aussig TM, která vytvořila vizuální návrh a společně s Cif a Přemyslem Jarolímkem stavbu finančně zajistila.

Vznik dřevostavby k odpočinku byl umožněn po dohodě s primátorem města Petrem Nedvědickým, jeho náměstkem Pavlem Tošovským a podpořen starostkou městského obvodu – město Hanou Štrymplovou.

"Je pro mě osobně důležité Ústí nad Labem nevnímat jako bydliště, ale jako domov. A proto, abych se tu doma cítila, potřebuji rozvíjet veřejný prostor a oživovat ho. Naštěstí občansky aktivních lidí ve městě přibývá, a tak i postupné proměny veřejné správy směrem k nim. Potřebujeme důvěru volených zástupců města a otevřenost ke změnám. Pergola určená všem občanům je tedy jeden z mála důkazů této spolupráce a zároveň inspirace pro další lidi, kteří z pozice občana mohou prostor kolem sebe měnit k lepšímu," řekla Michaela Valášková.

Stavba pergoly navázala na úspěšné projekty participace města Ústí nad Labem i městských obvodů.

Doplnila tak zcela nové hřiště a mobiliář parku, ve kterém místní neformální uskupení Promyky realizuje sousedské aktivity jako je festival Nádhera, adventní setkání, bazar či Restaurant Day. Park tedy znovu ožil a těší se z velké návštěvnosti místních.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře