Ústečané po pianu dostanou šachové stolky. Na jaře 2015

Šachový stolek. Foto: Facebook/Šachy na ulici
Šachový stolek. Foto: Facebook/Šachy na ulici

Ústí n/L. - Pilotní akce s oživením veřejného prostoru bude v roce 2015 pokračovat. Po pianu na ulici se na jaře příštího roku v ulicích Ústí nad Labem objeví šachové stolky.

Reklama

Projekt spočívá v umístění originálních stolků se šachovnicí a sezením pro hráče do veřejného prostoru. "Jako vhodné místo pro šachový stolek vidím například park na Severní Terase nebo travnaté plochy na Lidickém náměstí," říká pro MojeÚstecko.cz Václav Pištora, který stál z a ústeckým referendem proti hazardu či pianem v prostoru vlakového hlavního nádraží. "Šachové figurky si budou lidé nosit svoje," dodává.

"Plánuji v Ústí umístit stejnou šachovou sadu, která nyní stojí na Mírovém náměstí v Praze – stůl i dvě křesla tesal kameník, takže je nábytek odolný vůči nepříznivému počasí i vandalství. Tato sada stojí 16 000 korun, peníze chci vybrat od ústeckých firem a veřejnosti," věří Václav Pištora.

"Složíme se na zvelebení veřejného prostoru v Ústí společně. Ústečané mi již dokázali, že se na zajímavé věci, které slouží všem, dokáží složit, veřejnou sbírkou jsem financoval například opravy strun piana," připomíná.

Ústecký aktivista Václav Pištora spolupracuje s pražským kavárníkem Ondřejem Kobzou. Společně stáli za umístěním piana na ústeckém vlakovém nádraží.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře