Bolí koleno? Nebojte se podstoupit operaci

Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici n. L. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici n. L. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Potíže s klouby, zejména bolest, je častou příčinou nemocni kolenních kloubů. Existuje řešení - operace. Zvolte ale správné lékařské zařízení, kde se na tuto činnost specializují.

Reklama

"Nejčastěji je operován ten nejsložitější kloub v lidském těle, tedy kloub kolenní. Správné léčení tohoto kloubu je pro jakýkoliv bezbolestný pohyb velmi důležité. Naopak více konzervativně, i když také moderně za použití nejnovějších fixačních technik se ošetřují např. úrazy hlezna," vysvětluje primář chirurgie MUDr. Ondřej Krajník z Podřipské nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem.

Právě v této nemocnici operovali hokejistu Tomáše Vlasáka. "Postupně jsme mu operovali oba lokty a hlezno. Stal se nejen spokojeným pacientem, ale i opakovaným sponzorem," konstatuje primář chirurgie.

Tomáš Vlasák ale není jediným operovaným sportovcem. "Zde na Podřipsku ze sportovců nejvíce operujeme fotbalisty, lyžaře, hokejisty a házenkáře," říká Ondřej Krajník.

A jak se zraněný pacient pozná, že by se měl nechat odborně vyšetřit? "Pro mechanickou poruchu kolene je typická bolest kloubu, jeho otok a náplň a eventuální náhlá porucha hybnosti, tzv. blokáda. Pokud pacient pozoruje jednu, dvě nebo všechny tři uvedené obtíže měl by vyhledat lékaře specialistu. Ten zváží operaci kolene," dodává primář chirurgie roudnické nemocnice.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře