V závěru sezóny jsme podávali dobré výkony, říká trenér Army Jiří Skála

Jiří Skála. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Jiří Skála. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem se rozloučili se sezónou ve Fortuna národní lize vítězstvím 1:0 nad Frýdkem-Místkem a v tabulce skončili na osmém místě. Pro MojeÚstecko.cz hodnotil uplynulý ročník trenér Army Jiří Skála.

Reklama

V posledním kole Fortuna národní ligy jste porazili Frýdek-Místek 1:0. Můžete se hodnocením ještě vrátit k poslednímu duelu v sezóně?

Jsme rádi, že jsme rozloučili se sezónou úspěšně. Nakonec jsme tedy skončili na osmém místě. Utkání se nám povedlo a zaslouženě jsme vyhráli. Frýdek-Místek jsme odsoudili k sestupu, což by bylo pro každý tým nepříjemné. Sestup nikomu nepřeji. Ale jsem rád, že jsme vyvrátili spekulace, že bychom to soupeři mohli nechat. Hráli jsme také o sebe.

Vítězstvím se rovněž rozloučil brankář Zacharda, který ukončil kariéru. Co na jeho rozhodnutí říkáte?

Při jeho posledním zápase byl kapitánem a jsme rádi, že si připsal na závěr fotbalové kariéry vítězství. Přemýšleli jsme, že bychom ho v průběhu utkání vystřídali, aby mu mohli fanšouci zatleskat, těsný stav utkání to ale nedovolil. Zdeněk měl zdravotní problémy s kolenem, už na podzim chodil pouze na lavičku. Nad rozhodnutím skončit proto uvažoval už delší dobu.

Pravděpodobně budete muset hledat nového brankáře.

Už máme vytipované nějaké gólmany a uvidí se v posledních dnech, koho přivedeme.

Vy budete pokračovat?

Mám ještě na rok platnou smlouvu a rád bych v klubu zůstal.

Jak hodnotíte osmé místo v tabulce?

Na začátku jara nás zabrzdil těžký los, v prvních čtyřech zápasech jarn sezóny jsme se nechytali. Ale pak už to bylo lepší a poslední duely se Znojmem či Olomoucí byly velmi kvalitní. Na osmém místě jsme byli v polovině sezóny a jsme na něm i na konci ročníku.

Jak by mohl vypadat kádr v příštím ročníku? Například Pavel Moulis je v Ústí na hostování z Olomouce.

Tohle nyní nechávám na vedení klubu. Mám nějaké představy s hráči a budeme to řešit. Řada hráčů je v týmu na hostování a co se týče Pavla Moulise, byl bych rád, kdyby tu s námi zůstal.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře