Ústecký basket míří do Evropy. Sluneta chce hrát Alpe Adria Cup

Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ÚSTÍ NAD LABEM - Přestože maximem posledních let bylo pro basketbalisty ústecké Slunety čtvrtfinále domácí ligové soutěže, od příštího ročníku by Ústečtí mohli působit v mezinárodním poháru.

Reklama

Osmý tým uplynulého ligového ročníku se chce přihlásit do mezinárodního Alpe Adria Cupu. "Máme o tento turnaj enormní zájem, prošli jsme předkolem přihlášek a na osmdesát procent si pohár zahrajeme," radoval se pro MF Dnes generální manažer BK Sluneta Tomáš Hrubý.

Pro ústecký tým by mezinárodní turnaj byl zajímavou prověrkou, protože Sluneta dosud s mezinárodními zápasy zkušenosti neměla.

Hlavní motivací přihlášky do mezinárodního poháru je neobratný herní systém Kooperativa národní ligy. Vypadá to, že se soutěž bude hrát znovu pouze dvoukolově a vinou reprezentačních přestávek může mít liga až třítýdenní pauzu.

Už v minulosti zástupci ústeckého klubu připomínali, že zápasů během sezóny nemají basketbalisté mnoho. Výplň mezi pauzami by mohl vyplnit právě Six Adria Cup.

V minulé sezóně v něm působil regionální rival z Děčína. Skončil v základní skupině za slovenským Komárnem a slovinskou Rogaškou.

Kromě Děčína a Ústí mají o účast v Alpe Adria Cupu také zájem Opava s USK Praha.

V poháru převládají týmy ze Slovenska, Rakouska, Slovinska a Chorvatska, od nové sezóny by v něm mohlo startovat i několik českých týmů.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře