Přes léto se rozhodne, zda budu s basketem pokračovat, říká Stanislav Votroubek

Stanislav Votroubek. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Stanislav Votroubek. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ N.L. - Basketbalisté Slunety Ústí nad Labem obsadili v letošním ročníku Kooperativa národní ligy osmé místo. Ve čtvrtfinále play-off nestačili podle předpokladů na mistrovský Nymburk. Pro MojeÚstecko.cz hodnotil uplynulý ročník Stanislav Votroubek, který zatím neví, zda bude s basketem v příští sezóně pokračovat.

Reklama

Ve čtvrtfinále play-off jste prohráli 0:4 na zápasy. Jak celou sérii hodnotíte?

Rozloučili jsme se před domácími fanoušky solidním zápasem, ve kterém jsme tolik neztráceli a prohráli 90:97. Diváci si to mohli trochu užít, protože jsme se zlepšili oproti třetímu utkání, které bylo hodně špatné. V posledním utkání už Nymburk neměl dokonalý přístup a drželi jsme se jich až do konce.

V základní části jste skončili na osmém místě a v play-off se museli střetnout s multišampiónem z Nymburka. Předpokládám, že jste se právě Nymburku snažili vyhnout...

Nikdo samozřejmě nechtěl skončit osmý a jít na Nymburk. Ale někdo proti němu hrát musel (úsměv). Vyšlo to na nás. Do skupiny A1 jsme nepostoupili, chtěli jsme pak být sedmí. V takovém případě bychom šli na Pardubice, což není o moc slabší soupeř než Nymburk.

Už platíte za harcovníka ligy. Jak jste na tom osobně a hlavně zdravotně?

Tohle byla asi moje osmnáctá sezóna v profesionálním basketu (úsměv). Zranění jsem si letos vybral s ramenem, ale jinak se cítím dobře. Uvidíme, zda budu v příštím ročníku pokračovat. Zatím smlouvu nemám. Nejstarší hráč ligy ale nejsem, minimálně Welsch z Nymburka a Nečas z Pardubic jsou starší, takže ještě mám co dohánět (úsměv).

Jak hodnotíte úroven nejvyšší soutěže?

Lídrem je samozřejmě Nymburk, který má kvalitní hráče. Jiří Welsch hrál NBA, mají šikovné cizince, hráli velmi dobře i v mezinárodních soutěžích. Další týmy mají také velmi kvalitní hráče, Pardubice usilují o nejvyšší příčky, nahoře je Děčín. Také my jsme celkem obstáli a proti Nymburku důstojně sezónu zakončili.

Jak byste charakterizoval ústecký tým?

Tým se určitě může zlepšovat. Kromě mě v týmu působí řada mladých hráčů, mají potenciál. Záleží, kdo pro příští sezónu přijde a odejde. Otázkou je, kdo zůstane ze zahraničních hráčů a tak dále.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře