Jsme nízkorozpočtový klub, ale nesnižujeme ambice, říká vedení Army

Petr Heidenreich. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Petr Heidenreich. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem už v pátek vstoupí znovu do druholigových vod zápasem na hřišti Vítkovic. V novém ročníku se Arma chce pohybovat v horní polovině tabulky.

Reklama

Vedení fotbalového klubu před startem sezóny hlásí, že je na sezónu ve druhé lize připraveno sportovně i ekonomicky. Přestože si úplně vyskakovat nemůže.

"Jsme městský klub a situace je taková, že v rámci rozpočtu si stojíme velmi slušně a rozpočet máme zajištěn na celou sezónu a už připravujeme rozpočet na sezónu další. Ale jelikož jsme městským klubem, nemáme strategického partnera, a proto patříme do dolní poloviny rozpočtů v rámci klubů ve FNL. Ale to neznamená, že bychom měli nízké sportovní cíle. Jsme nízkorozpočtovým klubem a podle toho se musíme chovat," řekl před startem soutěže předseda představenstva Libor Zajíček.

S ekonomickým zázemím souvisí i sportovní ambice. "Rádi bychom byli v první polovině tabulky. Vidíme naše možnosti. Samozřejmě bychom se rádi vrátili k časům, kdy se nám podařilo v posledních deseti letech postoupit do první ligy," nastnínil Jiří Dušek, místopředseda klubu.

Na první pohled to vypadá, že Arma po poslední sezóně oslabila v útoku. Odešli Moulis, Kateřiňák či Pouček, podle trenéra Jiřího Skály s nimi zmizelo dvacet gólů z uplynulého ročníku. Díru za nimi by měli zacelit nováčci: především Kacafírek s Pilíkem, do týmu přišel i Matějka na hostování z Plzně.

S čím bude trenér týmu Skála spokojen?  "Rádi bychom se posunovali dále, los v úvodu soutěže nemáme špatný, takže bychom rádi nasbírali body už od prvních kol FNL. Hodnotit můžeme zhruba po šesti kolech," prozradil trenér Skála.

Klub rovněž láká fanoušky na nový design permanentních i klasických vstupenek, domácí zápasy bude hrát v pátek od 18:00.

Na stadionu se budou konat i další zajímavé mezinárodní zápasy. "Na městském stadionu se odehraje kvalifikační turnaj o postup na ME v kategorii U17, kvalifikační zápas U21 proti San Marinu (zápas bude v TV), ženy nastoupí proti Němkám, také v televizi. Plánuje se zde i finále McDonald Cupu v květnu," uzavřel Jiří Dušek.


Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře