Jediným cílem je záchrana v extralize, avizuje manažer ústeckých volejbalistů Miroslav Přikryl

Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Zatímco nejlepší týmy volejbalové extraligy mužů už bojují v semifinále play off a spřádají plány na titul, zcela opačnou prioritu mají v Ústí nad Labem. Jediným cílem je záchrana v nejvyšší soutěži. Vyplynulo to i z rozhovoru s generálním manažerem klubu Miroslavem Přikrylem.

Reklama

Jak je pro ústecký volejbal důležitý závěr právě vrcholící sezóny?

Extraliga je v rozhodující fázi, a to, že budeme po základní části startovat ve skupině spodní čtyřky tabulky, bylo jasné už od vánoc. Začátek sezóny jsme totiž prošvihli, konkrétně nám nevyšla utkání, která jsme měli vyhrát. Takže záměr pohybovat se kolem osmé příčky tabulky se hodně rychle rozplynul.

Co soudíte o bojích celků o 9. - 12. místo?

Hrajeme v této čtyřce z pozice posledního týmu tabulky. To je pro nás velké zklamání, pro mě určitě. Neuvažovali jsme tímto směrem. Představovali jsme si to úplně jinak a mysleli si, že to bude lepší, než loni. Tehdy jsme se přitom zachránili docela bez problémů. Letos jsme se naopak dostali do přímého ohrožení baráží. Tahle hrozba se nás týká nejvíce, přičemž lépe na tom je ČZU Praha, navíc Ostrava a Odolena Voda soutěž jen dohrávají, protože jsou na devátém a desátém místě s velkým náskokem před jedenáctou i dvanáctou příčkou. Bohužel naše prohra 0:3 v Ostravě nám zkomplikovala už tak složitou situaci.

Základní část končí 9. dubna a pro nejslabší tým extraligy následuje baráž s celkem z první ligy.

Hrála by se na tři vítězné zápasy při formátu play off. První dva duely má výhodu extraligový celek, případný pátý zápas by se hrál znovu na půdě extraligisty. Ale baráž není o dlouhodobé výkonnosti, ale o tom, jak se kdo dokáže připravit a zvládnout krátkodobou soutěž. Během ní musí podat maximální výkon.

Kam směřují plány ústeckého volejbalu?

Nejprve musíme extraligovou účast zachránit a teprve pak se dá uvažovat, jak tým postavit pro další sezónu. Vážíme si našich fanoušků, kteří zůstávají překvapivě věrní a nezanevřeli na nás. Kádr se odvíjí od finančních možností klubu.

Jak byste charakterizoval extraligu?

Oproti předešlým dvěma letům šla nahoru. Začíná se projevovat, že kluby angažují i zahraniční posily. Pokud nedojde k finančním zvratům v některých týmech, měla by mít soutěž i nadále stoupající tendenci. A bylo by dobře, kdybychom se postupně připojovali k solidnímu středu a drželi se kolem osmého místa, aby nám neujel vlak. Nechtěli bychom opakovat boj o záchranu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře