Fotbalový brankář Zdeněk Zacharda ve třiceti ukončil kariéru

Foto: archiv FK Ústí nad Labem
Foto: archiv FK Ústí nad Labem

ÚSTÍ N.L. - Už ve třiceti letech se rozhodl ukončit kariéru fotbalový brankář Ústí nad Labem Zdeněk Zacharda. Jeho posledním druholigovým a na profesionální úrovni posledním fotbalovým zápasem byl v rámci 30. kola Fortuna národní ligy souboj se setupujícím Frýdkem-Místkem.

Reklama

S fotbalovou kariérou jste se rozloučil v utkání posledního kola Fortuna národní ligy proti Frýdku-Místku. Jak se vám chytalo při výhře 1:0?

Jsem rád, že jsme vyhráli. Jen škoda, že jsme nedali víc gólů, na druhou stranu jsem udržel čisté konto.

Kdy jste se rozhodl, že s profesionálním fotbalem skončíte?

Rozhodl jsem se už před dvěma měsíci. Byla mi sice nabídnuta smlouva, ale dlouhodobě mě limitují zranění, a proto už jsem se nechtěl dále trápit. Možná se ještě ukážu v nějaké nižší soutěži. Pro poslední zápas s Frýdkem-Místkem jsem byl kapitánem týmu, spoluhráči mi půjčili kapitánskou pásku v rámci rozlučky.

Kam se vaše kroky budou ubírat dále?

Budu působit v otcově firmě a možná naskočím do nějaké nižší fotbalové soutěže. Chtěl bych si také udělat trenérské zkoušky.

Jak byste srhrnul svou fotbalovou kariérou?

Nejvíce budu vzpomínat na angažmá v Ústí, kde jsem byl pět let. Dvakrát jsme vyřadili v poháru Slavii nebo Baník Ostrava, to byl pro nás velký úspěch. Naopak bych nejraději vymazal utkání s Opavou před dvěma sezónami, ve kterém jsme vedli 3:1 a v nastaveném čase jsme dvakrát inkasovali a pouze remizovali.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře