Doufám, že mi zdraví vydrží, přeje si ústecký basketbalista Michal Šotnar

Michal Šotnar. Foto: MojeÚstecko.cz
Michal Šotnar. Foto: MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - Na svou druhou sezónu v dresu basketbalistů BK Ústí nad Labem se chystá rozehrávač Michal Šotnar. Odchovanec litoměřického klubu prošel už více týmy české nejvyšší soutěže, takže ve svých čtyřiadvaceti letech už patří ke zkušenějším hráčům v Kooperativa NBL.

Reklama

Jaká byla vaše dosavadní basketbalová dráha?

Z Litoměřic jsem v patnácti letech přešel do USK Praha. Po šesti sezónách jsem zamířil do Svitav, pak jsem byl rok v Brně a od léta 2016 jsem v Ústí nad Labem.

Udržujete dál kontakty s Litoměřicemi?

Samozřejmě. Můj otec Rudolf Šotnar je bývalým hráčem tamního celku, v současnosti sportovním manažerem klubu a trenérem. A hraje tam i bratr. Navíc v Litoměřicích bydlím.

Jak se ohlížíte za minulou sezónou ústeckého družstva v nejvyšší soutěži?

Začátek neproběhl zrovna špatně, akorát jsme měli hromadu zraněných včetně mě. Trápily mě problémy s kotníkem, musel jsem na operaci. Vracel jsem se po třech měsících a brzy byl konec sezóny. Teď jsem zdravý a doufám, že mi to vydrží celou sezónu.

Vzpomenete si na závěr uplynulé sezóny?

Bylo to ve čtvrtfinále při sérii s Nymburkem, pozdějším mistrem. Ale určitě tehdejší vyřazení od nejlepšího českého týmu v hlavách nemáme. Už je to za námi a připravujeme se na novou sezónu.

Zatím trénujete jen v okleštěném počtu hráčů. Je to komplikace?

Aktuálně je nás sedm, což je asi málo. Ale na nabírání kondice to stačí, zaměřujeme se na atletiku, běhy do kopců, posilovnu. Basketbalové prvky přijdou na řadu až po příjezdu pěti cizinci na počátku září.

Liga začne až v říjnu. Jaké je čekání?

Dlouhé. Nikdo z hráčů nemá rád jen přípravu, ale musíme být trpěliví. Osobně se moc těším na novou sezónu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře