Býval oporou Army, nyní Richard Veverka působí v Rakousku

Richard Veverka. Foto: MojeÚstecko.cz
Richard Veverka. Foto: MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ N.L. - Dlouhých osm let působil fotbalový útočník Richard Veverka v druholigovém Ústí nad Labem. Fanoušci mu dokonce začali přezdívat "ústecký Messi". S Armou se ale aktuálně devětadvacetiletý forvard před rokem nerozešel v dobrém. Nyní hraje ve čtvrté rakouské lize s bývalým českým reprezentantem Petrem Voříškem.

Reklama

Vysvětlete ještě zpětně, proč jste skončil v druholigovém Ústí nad Labem, ve kterém jste strávil osm sezón?

Měl jsem neshody s tehdejším trenérem Němcem, který mě stavěl na pozici defenzivního záložníka, ačkoli jsem typickým útočníkem. Na hrotu ale nastupoval Pavel Smola, který byl vysoký a já hrál na zadní pozici. Na konci angažmá se se mnou vedení klubu ani nerozloučilo.

Kam jste zamířil potom?

Měl jsem se připojit k tehdejšímu nováčkovi ČFL, kterým bylo Litoměřicko. Tam to ale nedopadlo. Mezitím jsem také hrál na Kladensku divizi za Hostouň. Od zimy jsem v Rakousku. V zimě se mě pak bývalý obránce Sparty nebo Teplic Petr Voříšek zeptal, zda bych se nechtěl připojit k jeho týmu ve čtvrté rakouské lize.

Jak jste se seznámil s Petrem Voříškem, který působil v zahraničí i na domácí prvoligové scéně?

Petr mě viděl jednou hrát a zeptal se, proč jsem v Česku skončil na profesionální úrovni. A tak mě doporučil do Rakouska.

Popište svůj současný klub.

Jedná se o tým v Gmundenu, hrajeme čtvrtou ligu. Je to 60 km od Salzburgu a asi 90 km od Českých Budějovic. Myslím si, že je to soutěž srovnatelná s českou třetí ligou. Čtyři měsíce jsem tam byl v rámci zkoušky, ale vstřelil jsem za tu dobu třináct gólů, tak mě podepsali na dva roky. Je to na oficiální úrovni. Kromě fotbalu tam mám ale další zaměstnání.

Jaký tandem tam s Petrem Voříškem tvoříte?

Petrovi je 38 let, ale své si s přehledem odehraje. Přišel tam minulý rok v létě, já dorazil o půlroku později v zimě. Určitě je to osobnost týmu.

Sledujete váš předchozí klub - ústeckou Armu ve druhé lize?

Určitě sleduju. Jsem z Ústí a dění vnímám. Mám na klub ale svůj názor.

Jaké máte vyhlídky do budoucna?

Na nejvyšší úroveň ve fotbale už nemyslím. V Rakousku mám kromě hraní za již zmíněný SV Gmunden ještě civilní zaměstnání. Líbí se mi tam, je tam jezero a okolo hory. Prostředí je tam výborné. V Rakousku mají fotbal rádi i na této nižší úrovni. Mám z toho velmi dobré pocity. Další Čechy kromě Petra Voříška tam nemáme, je tam několik Slováků a v soutěži jsem nastoupil například proti Peteru Očovanovi, který hrával za Bohemians.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 16x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře