Arma prošla do 3. kola MOL Cupu, vyhrála v Turnově

Stadion v Turnově. Foto: archiv FK Ústí nad Labem/fkusti.cz/Eva KotěrováStadion v Turnově. Foto: archiv FK Ústí nad Labem/fkusti.cz/Eva Kotěrová

TURNOV - Divizní Turnov na druholigové Ústí nad Labem v 2. kole MOL Cupu nevyzrál a prohrál 1:3. Ještě do 60. minuty ale ústeckou Armu notně trápil, ta rozhodla dvěma góly v rozmezí 63. a 66. minuty.

Turnov chtěl favorizovaného soupeře zaskočit a v sestavě spoléhal na několik zkušených hráčů včetně protřelého Petra Papouška. Domácí se snažili a uhráli s Armou remízový první poločas (1:1). V úvodu druhé půle se domácí dostali k několika šancím, ale jak postupoval čas, tak Turnovským docházely síly a nakonec domácí prohráli 1:3.

"První půle byla těžká, zbytečně jsme si jí zkomplikovali stejně jako v prvním kole s Vykání. Ztráceli jsme míče, nechávali jsme soupeře jít do zakončení a ten zaslouženě těsně před přestávkou vyrovnal. Ve druhé půli jsme se koncentrovali na to, abychom byli více v držení míče a měli hru pod kontrolou. Což jsme postupem času měli. Prostřídali jsme a oživili hru, vstřelili další dvě branky a zvítězili. Pohárová utkání jsou těžká, o čemž se přesvědčili v souběžně hraných zápasech celky z první i druhé ligy, někteří favorité už jsou vyřazeni," řekl trenér Ústí nad Labem Jiří Skála.

FK Turnov - FK Ústí nad Labem 1:3 (1:1)
Branky: 43. Benek – 25. Kacafírek, 63. Výborný, 66. Matějka

FK Turnov: Hyka – Kordík, Šimek, Havel, Benek, Beníšek, Houžvička (57. Horák), Papoušek (87. Veber), Cigánek (70. Dlouhý), Petrlák, Novotný(C).

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Hudec, Pimpara (C), Zoubek, Procházka (75. Kunc), Miskovič, Gilian, Výborný, Šnirc, Jindráček (57. Pilík), Kacafírek (57. Matějka).