Doerellovské kalendáře na rok 2017 byly pro velký zájem dotištěny

Obálka Doerellovského kalendáře. Zdroj: Muzeum Města Ústí n.L.
Obálka Doerellovského kalendáře. Zdroj: Muzeum Města Ústí n.L.

ÚSTÍ NAD LABEM - V Muzeu města Ústí nad Labem se od srpna 2016 koná vůbec největší výstava obrazů z díla malíře Ernsta Gustava Doerella od konce 19. století, na které je představeno více než 150 jeho maleb nebo akvarelů. Součástí výstavy jsou také obrazy jeho syna Ernsta Doerella a dalších autorů Doerellovských kopií.

Reklama

Ernst Gustav Doerell se narodil 22. srpna 1832 v saském Freibergu. Nejdříve učil kupcem v obchodě svého strýce v Litoměřicích, záhy ale odešel do Teplic, kde se stal malířem interiérů lázeňských domů. V letech 1856 - 1858 studoval na pražské akademii v ateliéru pozdně romantického krajináře Maxe Haushofera. Od roku 1859 žil v Ústí nad Labem, kde zemřel 18. 3. 1877.

V Ústí nad Labem pracoval jako grafik, byl také jedním z prvních průkopníků fotografie. Především se ale věnoval krajinomalbě.  Jeho obrazy v pozdně romantickém stylu zachytily mnohokrát krásy labského údolí, především nechybí hrad Střekov, ale zastoupeny jsou také jiná významná místa a města v krajině severozápadních Čech. Výstava se koná až do 15. 1. 2017.

Jako doprovodný materiál k výstavě E.G.Doerella vydalo Muzeum města Ústí nad Labem dvě varianty sběratelské edice kalendářů na rok 2017 s reprodukovanými díly Ernsta Gustava Doerella. Pro velký zájem veřejnosti o tyto kalendáře bylo Muzeum města Ústí nad Labem v uplynulých dnech donuceno udělat jejich dotisk, ale nepředpokládáme, že by náklad nebyl rozebrán ještě před vánočními svátky. Kalendáře je možné zakoupit pouze v pokladně Muzea města Ústí nad Labem.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře