Zastaví stavební rozvoj univerzity spor se Spolchemií?

Areál UJEP. Foto: www.ujep.czAreál UJEP. Foto: www.ujep.cz

ÚSTÍ N.L. - S velkou pompou oznámila ústecká univerzita stavbu Centra přírodovědných a technických oborů. Vše ale možná zkomplikuje spor s nedalekou chemičkou.

Reklama

Problém vězí v tom, že plánovaná stavba by prakticky sousedila s výrobou chemikálií nedaleké Spolchemie.

Různá zabezpečení by vinou stavby stála továrnu stovky milionů, další opatření by vyšla údajně na více než sto milionů korun.

Podnik se vymezuje proti stavbě, už se odvolal krajskému úřadu proti stavebnímu povolení. To univerzitě vydal magistrát města. Úřad se ale odvoláním nezabýval.

Spor obou subjektů komplikuje situaci. Chemička se obává bezpečnostního rizika, ve kterém by kampus pro tři a půl tisíce studentů těsně sousedil s průmyslovým závodem zabývajícím se výrobou chemikálií.

UJEP ale nemůže čekat, disponuje stavebním povolením a má získat peníze na stavbu z evropských fonfů, které musí využít.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Mladík z Mostu přepadl seniorku, hrozí mu deset let za mřížemi Mladík z Mostu přepadl seniorku, hrozí mu deset let za mřížemi
Hrajeme dobře, ale občas chybí zkušenost, tvrdí litoměřický kouč Daniel Tvrzník Hrajeme dobře, ale občas chybí zkušenost, tvrdí litoměřický kouč Daniel Tvrzník
Dítě zemřelo při požáru domu, evakuovány byly desítky lidí Dítě zemřelo při požáru domu, evakuovány byly desítky lidí

V Mostě Lidl otevírá druhou prodejnu V Mostě Lidl otevírá druhou prodejnu
VIDEO: Podle ředitele lounské ZŠ chtěl agresor popularitu na internetu. Co přijde příště? Budou stačit hlídky městské policie? VIDEO: Podle ředitele lounské ZŠ chtěl agresor popularitu na internetu. Co přijde příště? Budou stačit hlídky městské policie?
Na severu Čech padaly teplotní rekordy, příjemné počasí ještě pár dní vydrží Na severu Čech padaly teplotní rekordy, příjemné počasí ještě pár dní vydrží


Komentáře