Zákaz hazardu v Ústí se podaří prosadit. Dřív, nebo později, říká Václav Pištora

Václav Pištora. Foto: archiv V. PištoryVáclav Pištora. Foto: archiv V. Pištory

Ústí n/L. - Byl hybnou silou velké občanské akce v Ústí nad Labem, usiloval o zákaz hazardu na území města. Výsledky referenda nejsou kvůli nedostatečné účasti platné, přesto v rozhovoru pro MojeÚstecko.cz Václav Pištora věří, že se nulová toletance podaří prosadit.

Reklama

Jak hodnotíte referendum šest týdnů po konání?

Referendum ve mne stále doznívá. Společně s PRO! Ústí jsme dosáhli jednoho z největších občanských počinů v Ústí nad Labem za poslední léta. Byl okolo něho obří objem administrativy a práce celého týmu. Vzpomínám také na právní bitvu proti bývalému vedení magistrátu. Že skončíme až u Nejvyššího soudu v Brně by mne v životě nenapadlo. Většina tehdejších stran zastoupených v zastupitelstvu jakoby chtěla spáchat politickou sebevraždu a za automaty se prala skutečně do krve. Přes 13 000 lidí, kteří šli o hernách hlasovat, byl velký úspěch. Ani tak bohužel nestačil na přísnou zákonnou podmínku 35% účasti u referenda. Bůhví, jak by to dopadlo, kdyby magistrát referendum nesabotoval, a udělal aspoň nějakou propagaci. Děkuji všem občanům, kteří svůj názor v referendum vyjádřili a nezůstali doma. Referendum byla pouze jedna z etap boje proti hernám, a to dost podstatná. Nyní za iniciativu Ústí BEZ hazardu operujeme s "mandátem" velkého množství lidí, kteří nulovou toleranci heren chtějí, máme to černé na bílém. Jan Šnajdr z organizace UNASO, který zastupoval provozovatele automatů v tehdejší magistrátní skupině hazard, říkal, že zákaz heren je nápad jednotlivce. Je to tedy nápad 12 500 jednotlivců.

Už jste se setkal s ANO Ustí n/L. a mluvil s nimi o hazardu?

S hnutím ANO se setkávají kolegové z PRO! Ústí s politickým mandátem. Podílím se za PRO! Ústí na přípravě finálního řešení v oblasti hazardu. Výsledek záleží na souhře koaličních partnerů. Věřím této koalici a myslím si, že to brzy dobře dopadne.

Chcete ještě prosadit zákaz, nebo jste přehodnotili svůj postoj?

Já osobně jsem na jedné lodi s 12 500 Ústečany, kteří hlasovali pro plošný zákaz heren v našem městě. Toto řešení budu podporovat až do úspěšného konce. Myslím si, že nulová tolerance bude finální postoj celého PRO! Ústí, protože tento názor slýchám od velké většiny kolegů. Věci se dávají do pohybu, proto vydržme čekání a těšme se na finiš.

ČTĚTE:  Ústí nad Labem bude i nadále hazardním městem. Výsledky referenda jsou neplatná

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře