Vyjádření hnutí PRO!Ústí k nepravdám šířeným pučisty z bývalého ANO

Jana Bohuňková, Martin Hausenblas. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Jana Bohuňková, Martin Hausenblas. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Odvolaní členové vedení města důrazně odmítají lži a hloupé nesmysly, které šíří pučisté z bývalého ANO s cílem mediálně přebít skutečnost, že odvolali vlastního primátora a zasedli ve výrazně menšinové vládě, která je v zastupitelstvu loutkou opozice. Andrej Babiš nevyzval pučisty k rezignaci na zastupitelský mandát nadarmo.

Reklama

Není pravda, že vedení města chtělo „dát budovu UJEP uprchlíkům“ a do Ústí se kvůli tomu pohrnou „stovky možná tisíce uprchlíků“ a navíc tento obchod ukupčilo „tajně – mimo zápis“. Část nového vedení města záměrně veřejně šíří nesmysly, aniž by věci rozuměli a získali dostatek ověřených informací.

Pravda je taková, že na konci jednání rady města jsem kolegy informovala o úvahách, jak předejít přílivu uprchlíků do města v případě, že by republiku zasáhla výraznější migrační vlna.

S ohledem na nestabilní sociální situaci ve městě  spolupracujeme s ministerstvem vnitra a Poradnou pro integraci. Jednou z uvažovaných možností bylo zrekonstruovat z dotací ministerstva pět bytů, které bychom nabídli prověřeným osobám s udělenou mezinárodní ochranou (tedy ne obecně uprchlíkům, ale tzv. azylantům), například Ukrajincům, pronásledovaným matkám samoživitelkám či syrským křesťanům.

Těm bychom zároveň nabídli práci pro město. Tak bychom ve spolupráci s ministerstvem naplnili za město pomyslné dobrovolné kvóty ve snaze vyhnout se dalšímu přílivu cizinců. Čtveřice pučistů se prostě jen pokusila v rámci skandalizování odvolaného vedení města primitivně zneužít problému, který je momentálně v české společnosti velmi citlivý.

Obdobně nízkou úroveň mají ataky i na některé další, naprosto nepodloženě skandalizované kroky odvolané rady města.

Autor: Jana Bohuňková, PRO!Ústí

ČTĚTE: PRO!Ústí chtělo z budov univerzity udělat ubytovny pro uprchlíky, tvrdí pučisté z ANO

Hnutí ANO ruší organizaci v Ústí, pučisty nabádá ke složení mandátů

Prohlášení bývalých členů ANO zastoupených ve vedení města Ústí nad Labem

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře