Volejbaloví bratři hrají za Ústí. Trenéři si nás nepletou, říká Martin Vodvárka

Martin Vodvárka. Foto: archiv SK Volejbal ÚstíMartin Vodvárka. Foto: archiv SK Volejbal Ústí

Ústí n/L. - Bratrské dvojice ve volejbalové extralize mužů nejsou výjimečným jevem. V letošní sezóně působí sourozenci například i v týmu VK Ústí nad Labem. Konkrétně 26letý Martin Vodvárka a jeho o dvacet měsíců mladší „brácha“ Jan Vodvárka. Právě s Martinem Vodvárkou jsme hovořili nejen na téma příbuzenských vztahů, ale i o volejbalovém prostředí.

Reklama

Jméno Vodvárka je v českém volejbale dost známé.

Asi ano. Nejznámějším je náš strýc Roman Vodvárka, který dlouho působil v Dukle Liberec, v reprezentaci, ale i v Německu a Belgii. Když jsem začínal s volejbalem, tak už byl v zahraničí. Od té doby uběhlo už patnáct let. Pokud se se strejdou sejdeme, samozřejmě přijde řeč i na sport a volejbal. Mě i bráchu sleduje a pokaždé nám k tomu něco poví.

Jaká byla vaše i bratrova cesta do kádru Ústí nad Labem?

Začínal jsem v Dukle Liberec a poprvé jsem v Ústí hostoval už před čtyřmi lety. Pak jsem se vrátil do Liberce, kde byla velká konkurence. A doporučil jsem do Ústí bráchu. Následně jsem šel podruhé na hostování znovu do Ústí, kde jsme se sešli s Honzou. Po operaci ramene se dostávám postupně do tempa.

Znáte i další sourozenecké dvojice v extralize?

Ještě loni to byli bratři Bartošové ve Zlíně. Jeden z nich, ten starší, už zamířil do Francie. Ale v Benátkách nad Jizerou působí bratři Nesvačilové, kteří jsou z Liberce. A pak jsou v lize ještě dvojčata Sobkové. Jakub hraje za Ústí a ten druhý za Benátky. Takže při našem vzájemném zápase jsme se všichni potkali na hřišti. Dva Vodvárkové, dva Nesvačilové a dva Sobkové najednou na palubovce.  Je to kuriozita, ale málokdo si toho všiml (úsměv). Klidně bychom mohli utvořit jedno družstvo. Ale trenéři si nás nepletou.

Jak hodnotíte dosavadní účinkování VK Ústí v sezóně?

Ze začátku jsme měli doma lehčí soupeře, ale porazili jsme je jen 3:2, tedy za dva body. Chtělo to lepší výsledky. Venku se nám moc nedaří, ale snad se semkneme a budeme bojovat o každý míč.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře