V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

ÚSTÍ N.L. - Dlouhá léta volá ústecký hokejový klub po tréninkové ledové ploše. Po mnoha letech to vypadá, že by menší hala skutečně mohla vyrůst.

Reklama

Zhruba za sto milionů korun má tréninkovou zimní halu postavit společnost Padock Icerink. Sama prý s nápadem výstavby nové haly oslovila vedení města Ústí nad Labem. Rada města podle serveru idnes.cz nabídku přijala.

Ústecký zimní stadion pojme na 6 500 diváků a nabízí fanouškům pohodlné zázemí. Městu, resp. sportovním klubům, ale jediná ledová plocha v Ústí přestává stačit. Jak pro potřeby mládežnických hokejistů, tak krasobruslařů či veřejnosti, protože v nadupaném programu stadionu je např. složité hledat volné termíny pro veřejné bruslení.

Město stavbu údajně nebude financovat, naopak by za pronájem městského pozemku mělo inkasovat 80 tisíc korun po dobu 25 let. V nové hale má být ledová plocha o rozměrech 27x57 metrů, šest šaten, rozcvičovna pro krasobruslaře, bistro a zázemí pro 300 diváků. Začít se má stavět za rok.

Stavba by měla vyrůst v těsné blízkosti zimního stadionu na místě staré haly, kde se hrával badminton. Společnost T club, který jej provozovala ale v dubnu prý dala výpověď. Vzhledem ke stavu se objekt nevyplatí modernizovat. Město současně pouze upraví stěnu zimního stadionu, kde vznikne vstup do propojovací chodby s novou halou. A lehce se prý zmenší parkoviště.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře