V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

ÚSTÍ N.L. - Dlouhá léta volá ústecký hokejový klub po tréninkové ledové ploše. Po mnoha letech to vypadá, že by menší hala skutečně mohla vyrůst.

Reklama

Zhruba za sto milionů korun má tréninkovou zimní halu postavit společnost Padock Icerink. Sama prý s nápadem výstavby nové haly oslovila vedení města Ústí nad Labem. Rada města podle serveru idnes.cz nabídku přijala.

Ústecký zimní stadion pojme na 6 500 diváků a nabízí fanouškům pohodlné zázemí. Městu, resp. sportovním klubům, ale jediná ledová plocha v Ústí přestává stačit. Jak pro potřeby mládežnických hokejistů, tak krasobruslařů či veřejnosti, protože v nadupaném programu stadionu je např. složité hledat volné termíny pro veřejné bruslení.

Město stavbu údajně nebude financovat, naopak by za pronájem městského pozemku mělo inkasovat 80 tisíc korun po dobu 25 let. V nové hale má být ledová plocha o rozměrech 27x57 metrů, šest šaten, rozcvičovna pro krasobruslaře, bistro a zázemí pro 300 diváků. Začít se má stavět za rok.

Stavba by měla vyrůst v těsné blízkosti zimního stadionu na místě staré haly, kde se hrával badminton. Společnost T club, který jej provozovala ale v dubnu prý dala výpověď. Vzhledem ke stavu se objekt nevyplatí modernizovat. Město současně pouze upraví stěnu zimního stadionu, kde vznikne vstup do propojovací chodby s novou halou. A lehce se prý zmenší parkoviště.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře