V Ústí nad Labem bude 17 nových inteligentních zastávek

Inteligentní zastávka. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Inteligentní zastávka. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Ústečané by se měli nově řídit při příjezdu autobusů a trolejbusů novými informačními tabulemi u chytrých zastávek. Rada města schválila vyhlášení výběrového řízení.

Reklama

Předmětem projektu je realizace 17 inteligentních zastávek MHD na území města Ústí nad Labem. V rámci této akce budou ve vybraných lokalitách nahrazeny stávající označníky MHD (autobusových a trolejbusových linek) novými označníky inteligentních zastávek s elektronickými informačními tabulemi, které budou spolupracovat s dopravním dispečinkem a samotným zařízením ve vozidlech MHD.

"Umožní přenášení aktuálních informací o příjezdu a odjezdu, zpoždění linky, spoje apod. Inteligentní zastávky budou vybudovány na nejvytíženějších zastávkách v centru města," uvedla mluvčí města Romana Macová.

V současné době je zpracovaná projektová dokumentace a probíhá zajištění příslušných dokladů nutných k získání územního souhlasu. "Poté bude radě města předložena zadávací dokumentace. Následně po vydání územního souhlasu bude zahájeno výběrové řízení na zhotovitele v otevřeném řízení," dodala mluvčí ústeckého magistrátu.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře