V Ústí metro a s přestupní stanicí na Mírovém náměstí?

Plakát oznamující, že začala výstavba ústeckého metra. Foto: archiv Moje Ústecko.czPlakát oznamující, že začala výstavba ústeckého metra. Foto: archiv Moje Ústecko.cz

Ústí n/L. - Povedený vtip se povedl organizátorovi matoucí kampaně o výstavbě metra v Ústí nad Labem. Za vše může betonová díra na Mírovém náměstí.

Reklama

V  uplynulých letech se v centru Ústí nad Labem stavělo o sto šest. Vyrůstala jedna budova za druhou. Ovšem jedna díra přímo na Mírovém náměstí zůstala, a již více jak tři roky se nic neděje.

Právě na absurdní situaci situaci betonové díry na náměstí chtěl kdosi upozornit. Nechal vyrobit profesionální poutač informující (i s vizualizací), že na daném místě do roka vyroste přestupní stanice ústeckého metra.

Metro navíc podle pisatele mělo mít dvě linky: Trasa A má vést z Krásného Března do Všebořic, trasa B od Masarykovy nemocnice k západnímu nádraží a v budoucnu až do Trmic.

Investorem má být Schmitzel a generální dodavatelem Betbugs". Dokončení stavby v rekordně krátkém čase - už příští rok v září.

Mnozí ústečané plakátu na plotě stavební jámy skutečně uvěřili. Pointa je ale v tom, že mystifikace má upozornit na to, že k jámě se ústecký magistrát nemá, přestože město financovalo archelogický průzkum. Pozemky ale získal soukromý investor, který nechce ukázat, jak má objekt vypadat. Navíc ještě nezískal od ústeckého stavebního úřadu stavební povolení.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře