Ústí se dočkalo stadionu a může snít o postupu do ligy

Vizualizace fotbalového stadionu v Ústí nad Labem. Zdroj: G DESIGNVizualizace fotbalového stadionu v Ústí nad Labem. Zdroj: G DESIGN

Ústí n/L. - Na předsezónní tiskové konferenci představilo vedení fotbalového Ústí nad Labem své plány a ambice, pohovořilo o změnách v kádru a hlavně okomentovalo situaci kolem nově dokončeného stadionu, který se svým zázemím k řadí k jednoznančně nejlepším ve Fotbalové národní lize.

Reklama

Nejvíce času funkcionáři ústecké Army strávili nad dotazy kolem nového stadionu.

"Poslední kolaudace proběhla 28. července, stavební firma předala stadion městu, jsou tam ještě nějaké závady, ale není to nic velkého, co by mělo cokoli ohrozit. Nyní je vlastníkem stadionu město, s největší pravděpdoobností pak město předá stadion Městským službám a ty následně by to měly pronajmout nám, jakožto fotbalu," řekl manažer Army Stanislav Pelc.

"Stavba se vešla do termínu a podle toho, co jsme viděli, to vypadá hodně dobře. Příští týden přijedou zástupci FAČR, aby zkontrolovali, zda stadion splňuje parametry na první ligu," dodal Pelc.

Svým slovem přispěl do diskuze i člen představenstva Jiří Dušek. "Zázemí je skutečně perfektní, mluvíme o sauně, vířivkách, šlapačkách, o celém regeneračním zázemí, kancelářích, skladech, jsou tam i velké prostory pro novináře. Můžeme slíbit press centrum až pro 50 novinářů. Je to pěkné, je to moderní, bude možné dělat i televizní prostory," vyjmenovával ústecký boss.

Ústí se konečně dočkalo nového stadionu, se kterým v minulosti mělo řadu problémů a kvůli nevyhovujícímu stánku nemohlo nastoupit do nejvyšší soutěže v sezóně 2012-2013, přestože si vybojovalo postup do tehdejší Gambrinus ligy.

"Je obrovský úspěch, že se nám povedlo postavit stadion. Po sedmi letech, kdy jsme se do toho chtěli pustit, ale pořád se to nedařilo. Celou dobu jsme žádali svaz o vyjímky, až nyní máme použitelný stadion," zhodnotil Dušek.

ČTĚTE:  Ústečtí fotbalisté mají smělý plán, na novém stadionu postoupit do Synot ligy

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře