Ústečtí radní rozhodli o zprůhlednění smluv. Chtějí větší transparentnost

Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czÚstecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Nová ústecká koalice ANO a PRO! Ústí se rozhodla pro zavedení transparentnějšího informování občanů. Na prvním jednání radní stanovili nové postupy ve vztahu k informovanosti občanů.

Reklama

Upravena bude směrnice tajemníka o poskytování informací tak, aby úhrada za mimořádně obtížné vyhledávání informací byla vyžadována po uplynutí lhůty 60 minut (nyní 30 minut).

Významnou změnou bude plánované přijetí opatření, které povede ke zveřejňování záznamů z jednání Zastupitelstva města Ústí nad Labem na webových stránkách města. Kancelář tajemníka zajistí, aby záznam byl rovněž opatřen souborem, ve kterém bude uvedena časová stopáž s indexací času ke každému projednávanému bodu jednání.

Příslušní vedoucí odborů také zajistí zveřejňování všech smluv uzavíraných městem Ústí nad Labem a jeho jednotlivými příspěvkovými organizacemi ode dne 1. 1. 2015 a zajištěno bude i zveřejnění všech v současné době aktivních smluv uzavřených městem Ústí nad Labem (aktivita smluv je dána k datu 24. 11. 2014) na webových stránkách města takto:

I. smlouvy za období roku 2014 do 31. 3. 2015, II. smlouvy za období roků 2012 a 2013 do 30. 6. 2015, III. smlouvy staršího data do 30. 9. 2015.

"Tyto tři kroky jsou prvními opatřeními, vedoucím k transparentnosti a otevřenosti magistrátu zejména pak směrem k veřejnosti,“ uvedl k projednávaným bodům první náměstek primátora Martin Hausenblas (PRO! Ústí). "Pro zajímavost bych také rád uvedl, že prvním bodem jednání rady města bylo schválení o jmenovitém hlasování jednotlivých radních," dodal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře