Ústecký hokej mi není lhostejný, synové za Slovan nastoupí, říká Milan Hejduk

Milan Hejduk. Foto: archiv Colorado AvalancheMilan Hejduk. Foto: archiv Colorado Avalanche

Ústí n/L. - Ústecký zimní stadión dobře zná, a třebaže prožil celou svou profesionální hráčskou dráhu mimo rodné město, pořád se Milan Hejduk na sever Čech vrací. Tedy především v létě. Bývalý útočník, který zakotvil v americkém Denveru, tady tráví volné měsíce.

Reklama

A proto nepřekvapuje, že se dlouholetá hvězda Colorado Avalanche z NHL stále hlásí k ústeckým barvám i v období, které není pro zdejší tým zrovna komfortní.

„Samozřejmě sleduji dění v klubu. Vnímám, že nové vedení Slovanu se snaží dát všechno do kupy,“ řekl Milan Hejduk při setkání se zástupci médií.

„Jde o to, aby se povedlo zachránit hokej ve městě. Jako člověk, který se tu narodil a začal hrát hokej za žáky, mám ke Slovanu vztah. Není mi to lhostejné,“ vyznal se bývalý reprezentant, který z Ústí zamířil do Teplic a odtud v sedmnácti letech přestoupil do Pardubic, kde hned vstoupil do extraligy dospělých.

A naznačil, jak tráví léto. „Běžným způsobem. Jelikož jsem hodně času v zámoří, využívám dovolenou k tomu, abych byl co nejvíce s rodiči. Navštěvuji i příbuzné a známé. Chodím hrát tenis, mám další aktivity, a samozřejmě se věnuji oběma synům. Jsou to dvojčata a je jim deset let. Vedu je také k hokeji. I na nich poznávám, jak to všechno utíká,“ svěřil se Hejduk.

"Momentálně chodím v Ústí na tréninky mládeže, které vede Honza Čaloun. Všiml jsem si, že to dělá výborně. A za ústecký tým při Kropáčkově memoriálu nastoupí, přestože jsou registrovaní v USA," prozradil bývalý hokejista.

„Oběma klukům už v polovině srpna začalo učení. V ústecké základní škole Pod Holoměří dělali nějaké zkoušky, konkrétně z češtiny a vlastivědy. Je to stejná škola, kterou jsem navštěvoval já, takže cítím nostalgii. Do zámoří odlétáme počátkem září,“ nastínil olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu.

V Denveru, kde bydlí, není hokej sportem číslo jedna. „Prioritou je americký fotbal,“ upřesnil Hejduk, který ani po skončení kariéry v Colorado Avalanche neutnul vazby na klub, v němž strávil neuvěřitelných čtrnáct sezón.

„Z Čechů tam momentálně působí obránce Honza Hejda a do kempu přichází talentovaný brankář Will z Mladé Boleslavi,“ zmínil krajany.

ČTĚTE:  Milan Hejduk se vrací do rodného Ústí. Pomůže hokejovému Slovanu?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře