Ústecký dopravní podnik má první z 26 nových trolejbusů

Nový trolejbus v MHD Ústí nad Labem. Foto: Dopravní podnik města Ústí n.L./Petr ŠašekNový trolejbus v MHD Ústí nad Labem. Foto: Dopravní podnik města Ústí n.L./Petr Šašek

Ústí n/L. - V ústeckých ulicích jezdí nový trolejbus z celkového plánovaného počtu 26 vozů. Nasazen je na linku 56 mezi Všebořicemi a Neštěmicemi.

Reklama

Nové trolejbusy mají oproti stávajícím několik specialit. Především se liší pohonem na prostřední ze tří náprav, které drží kola. V zimě nebo při zhoršených adhezních podmínkách trolejbus jakoby plave a láme se.

"Dohodli jsme se, že pro kopcovitý terén by bylo lepší, kdyby byla hnaná prostřední náprava, aby kloub byl tažený a ne tlačený,“ vysvětlil ředitel Dopravního podniku Radek Chobot. Jiné jsou isedačky pro cestující, na první pohled nejsou příliš pohodlné. Podle dopravce byly vybrány kvůli hygieničnosti a snadnější údržbě.

Letos bude v Ústí dalších ještě pět nových trolejbusů. V roce 2015 má být dodáno dalších dvacet nových vozů. Budou stát zhruba 440 milionů, z toho je přes 117 milionů evropská dotace.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře