Ústecká zoo má nového šéfa. Ředitelem je jmenován Jiří Bálek

Zoo Ústí nad Labem. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Zoo Ústí nad Labem. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Pro výkon ředitele ústecké zoo je nejhodnějším kandidátem Jiří Bálek, proto byl jemnován novám šéfem. Rozhodli o tom ústečtí radní, kteří vybírali na základě hodnocení výběrové komise.

Reklama

Kromě Jiřího Bálka (má titul Bc.) dle výběru komise byli jako vhodní uchazeči vybráni Dana Holečková a TomᚠKraus.

"Na základě řízeného rozhovoru se komise usnesla, že pro výkon ředitele ústecké zoo je nejhodnějším kandidátem Jiří Bálek, který radním také osobně ve stručnosti přestavil základní rysy strategie ústecké zoo," informovala MojeÚstecko.cz mluvčí města Romana Macová.

"Moje koncepce je zaměřena na specializaci jihovýchodní Asie. Chtěl bych vytvořit oázu exotiky, kde se návštěvníci dozvědí mnohé o zemích jihovýchodní Asie, stánky s občerstvením by nabízely asijská jídla," uvedl k plánům nový šéf ústecké zoo Jiří Bálek.

Jedním z plánovaných taháků pro zoologickou zahradu by měl být chov velmi vzácné a atraktivní mořské vydry, která bude pro město symbolem čistoty. Zvířata se dají cvičit a velmi divácky atraktivní je například její zajímavý styl krmení, který probíhá na hladině. Plné znění koncepce vítězného uchazeče bude uveřejněna na webových stránkách města.

"Pan Bálek představil nejucelenější  koncepci na delší období, jednoznačně prokázal, že je odborník a že ústeckou zoo vyprofiluje. Byl pro nás skutečnou jedničkou a bude mi ctí s takovým odborníkem spolupracovat,“ uvedl Achab Haidler jako člen výběrové komise.

Jiří Bálek je jmenován do funkce ředitele ústecké zoo od 1. března 2015.

ČTĚTE:  Zoo dostane méně peněz. Pro Činoherák Ústí je přichystáno 12 milionů

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře