Ústecká Elba chce pozvednout hokejbal a dostat ho mezi veřejnost

Milan Jelen. Foto: archiv Hokejbal Elba DDM Ústí n.L.Milan Jelen. Foto: archiv Hokejbal Elba DDM Ústí n.L.

Ústí n/L. - Ústí nad Labem platí za baštu hokejbalu, v poslední době ale bylo poměrně na ústupu. To chtějí hokejbalisté klubu Elba DDM pod trenérském vedení Milana Jelena změnit a kromě úspěšných výsledků chtějí také dostat hokejbal do většího podvědomí veřejnosti.

Reklama

Ještě v sezóně 2011-2012 Elba hrála finále hokejbalové extraligy, v posledním ročníku se ale pro změnu bála o sestup. Takovému propadu se chtějí nyní v Ústí vyhnout. Klub rovněž uspořádal předsezónní tiskovou konferenci, na které kromě trenéra Jelena byli přítomni hráči Prášek, Banda, Štěpánek, Hubený, Růžička a vedoucí klubu Laibl.

Ústecký kouč Jelen si nejprve pochvaloval zlepšeného zázemí klubu. Elba bude v novém ročníku hrát dokonce na umělohmotném povrchu, který nahradil starý asfalt. „Máme nově lepší zázemí, tedy i kabiny. Nový povrch stál 800 tisíc korun. Byla to levnější varianta proti výměně asfaltu, která by stála 2,5 milionu. Rozhodli jsme se také změnit logo klubu, ve kterém je vidět hrad Střekov, což je ústecká dominanta. Stále celý klub také zastřešuje Domov dětí a mládeže Ústí nad Labem,“ nastínil Jelen.

Jelen také komentoval finanční situaci klubu. „Celý rozpočet pro „A“ tým se pohybuje kolem půl milionu korun. Prozradím také něco o našich sponzorech. Chtěli jsme oslovit několik nových partnerů, kteří by nás podporovali. Minulá sezóna v tomto ohledu byla velmi složitá a i hráči do toho museli vložit své vlastní prostředky. Hlavním sponzorem je tedy ORIGO Auto-sklo Ústí nad Labem. Díky nim jsme byli schopni koupit nové dresy. Jsou to vyvinuté dresy speciálně pro hokejbal. Značka Speed Deer, která vznikla speciálně pro hokejbal. Už tedy nepoužíváme klasické dresy hokejového střihu,“ vysvětlil Jelen.

„Dalším sponzorem je dopravní společnost Zdemar. Čtvrtým partnerem je distributor thajské rýže Food fighters. Navrch máme záštitu města Ústí nad Labem,“ pochvaluje si Jelen, který v minulosti vedl i mládežnické výběry Mostu či seniorský tým Kovo Praha.

Elba představila i nového kapitána. „Je jím Michal Hubený, asistenty jsou Miloslav Růžička a Daniel Prášek. V brance je Zdeněk Banda, dvojkou Antonín Brhel,“ prozradil kouč.

Trenér nastínil i změny v hráčském kádru. „Posilou je Honza Štěpánek, který se vrátil, získali jsme i střídavé startyLanghtalera a Marka Zápotockého. David Bím z Ronda Teplice se taktéž  vrátil. Michal Hubený ohlásil návrat z Litoměřic, Horáček a Pilař z Děčína. Přichází i Wurdák z Mostu. Michal Chmel se zapojí do přípravy, ještě hrával v tehdejší Severce. Kádr se spíše doplnil. Skončili naopak Jakub Jirava a Aleš Obdržálek,“ prozradil trenér Elby.

Ústečtí začínají sezónu dvěma venkovními výjezdy. „O víkendu začínáme v Třinci, v neděli pak v Hodoníně se Sudoměřicemi. Cílem je se dostat do play-off, tedy do osmičky. Z víkendu chceme přivést šest bodů,“ burcuje Jelen.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře