Tým má předpoklady ke zlepšení, míní manažer ústeckých volejbalistů Miroslav Přikryl

Miroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMiroslav Přikryl. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Bojovnost a elán. To jsou atributy, na které v letošní sezóně především spoléhají volejbalisté VK Ústí nad Labem. V extralize hrají důstojnou úlohu a srdnatě se mohou měřit s každým soupeřem.

Reklama

„Tým jsme během léta poskládali s jasným záměrem, abychom po přípravě vstoupili do soutěže v dobré herní kondici. Družstvo je oproti loňsku ekonomicky dražší, i když ne skokově,“ říká generální manažer klubu Miroslav Přikryl.

V Ústí si vytkli za cíl pohybovat se kolem osmého místa v tabulce extraligy. „Jakžtakž se nám to daří. Mohli jsme sice ukořistit i o pár bodů více, ale to je vývoj sportu, kde se nedá nic přesně naplánovat,“ pravil klubový šéf.

Měřítkem schopností i kvality ústeckého celku se stal zápas s favorizovaným novým klubem extraligy VK ČEZ Karlovarsko. „I když nemůžeme našim klukům nic vytknout, byl tam přece jen rozdíl ve zvládání volejbalového řemesla, co se týče individuálních dovedností. Převaha i výsledek patřily soupeři, ale naši hráči se snažili nedostatky nahradit bojovností, mladickou silou a pomohlo nám i ústecké publikum. Ve druhém a třetím setu jsme vzdorovali až do koncovky,“ líčil Přikryl po prohře 0:3.

Dá se předpokládat, že proti srovnatelným protivníkům v extralize budou mít Ústečtí reálné naděje na úspěšné výsledky. „Družstvo získává svou tvář. Mám dojem, že se zlepšuje po výkonnostní stránce. Věřím, že se podaří skloubit, aby hra jednotlivců šla ruku v ruce s kolektivním posunem,“ přemítal generální manažer.

K oporám týmu patří univerzál Martin Vodvárka. „Myslím, že se v dosavadním průběhu sezóny nemáme za co stydět. Bojujeme o každý míč a týmová souhra zatím funguje. Doma jsme sice mohli urvat místo dvoubodových vítězství zápasy s maximálním bodovým ziskem, ale snad to přijde příště. Ještě k tomu potřebujeme získat větší odvahu při zápasech venku,“ vystihl názor hráčské kabiny Martin Vodvárka, který je starším bratrem dalšího ústeckého hráče Jan Vodvárky.

ČTĚTE:  Jsem rád za šanci a práci v Ústí, říká nový trenér volejbalistů Jan Malina

Ústí je pro hráče nástupní i výstupní stanicí, říká šéf volejbalového klubu Miroslav Přikryl

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře