Spor kvůli sektorovému centru na Severní Terase pokračuje

Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - Město Ústí nad Labem zaznamenalo částečný úspěch s dovoláním k Nejvyššímu soudu ve sporu se společností PK Real. Spor se vede o část kupní ceny za někdejší sektorové centrum na Severní Terase.

Reklama

"Požadovanou částku cca 32 milionů korun město již společnosti zaplatilo, ale protože Nejvyšší soud přiznal městu odkladný účinek, město vyzvalo právní zástupce PK REAL s.r.o. v likvidaci, aby finanční prostředky vrátili," uvedla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Částka ve výši zhruba 32 milionů korun je již uložena na účtu města o jejím dalším využití bude rozhodnuto po konečném vyřešení sporu. Nejvyšší soud nyní pokračuje v projednání dovolání.

Město ruinu sektorového centra prodalo v roce 1994 firmě PK Real, která za ni měla zaplatit 40 milionů korun. Zaplatila však pouze 19,5 milionu.

"Po marných výzvách se obrátilo na soud, v roce 2008 bylo rozhodnuto, že objekt patří městu. Firma se pak domáhala vrácení 19,5 milionu korun. Soudy dávaly střídavě za pravdu firmě nebo městu, podle posledního rozhodnutí krajského soudu mělo město firmě peníze vrátit a to i s úroky, takže částka narostla na 32 milionů korun," popsala anabázi ústecká mluvčí.

Na místě bývalého sektorového centra nyní stojí sportovní areál.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře