Škola se blíží a je čas pro studentské jízdné v MHD. Jak ho koupit?

Trolejbus ústecké MHD. Foto: archiv Wikipedia.orgTrolejbus ústecké MHD. Foto: archiv Wikipedia.org

Ústí n/L. - Kdo si ze souučasných či budoucích studentů chce zakoupit výhodnou studenstkou jízdenku, může už nyní. Ústecký dopravní podnik zahájil předprodej studentské nepřenosné časové jízdenky, tzv. legitky.

Reklama

V rozmezí 15 – 18 let věku nevyžaduje Dopravní podnik města Ústí nad Labem potvrzení o studiu, stačí občanský průkaz a platná průkazka na MHD.

Nově nastupující studenti středních škol v rozpětí věku 15 – 18 let doloží jen platnou průkazku, platí pro ně studentské jízdné.

Nově nastupující žáci a studenti mladší 15 let jezdí za žákovské jízdné, studentské si pořídí až v den po dosažení 15 let věku.

Kdo má platnou průkazku, může ji použít, kdo nemá, vystaví se mu na počkání, je potřeba mít sebou aktuální fotografii formátu občanský průkaz, vyplní se žádost s podpisem zákonného zástupce. Formulář lze stáhnout z webu Dopravního podniku.

Komu bude ve školním roce 2014/2015 18 let, doloží potvrzení o studiu na daný školní rok.

Cena jízdenky pro žáky a studenty platí od 15 do 26 let, tj. do dne, který předchází dni 26. narozenin. Žáci a studenti uplatňující nárok na jízdenku jsou od dosažení věku 18 let povinni předložit potvrzení o studiu na příslušný školní rok, od 15 ti do 18 let věku nemusí potvrzení předkládat.

Studenti vyšších odborných a vysokých škol jsou povinni předkládat potvrzení o studiu vždy na zimní semestr a letní semestr příslušného akademického roku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře