Rošáda s dotací pro Činoherák Ústí. 12 milionů zatím nedostane

Členové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Členové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Když před týdnem ústečtí radní jednali o dotaci pro spolek Činoherák Ústí, předpokládali, že s opozicí porojednají návrh 12 milionové dotace pro divadelníky a na nejbližším zastupitelstvu peníze schválí. Jenže všechno je jinak.

Reklama

Především kvůli střetu zájmů ze strany tří radních, z nichž dva jsou náměstci primátora za hnutí PRO! Ústí, Činoherák Ústí nedostane slíbených 12 milionů pro rok 2015.

Pokud by došlo ke schválení, nově zvolení politici ve složení Martin Hausenblas, Jaroslav Achab Heidler a Jana Bohuňková by měli problém. Ten by mohl ohrozit i čerstvě vytvořenou koalici.

Paradoxní je, že ke střetu zájmu již došlo. 12milionovou dotaci radní schválili už 2. prosince 2014, jenže trojice politiků z PRO! Ústí opomněla oznámit střet zájmů. všichni tři totiž působí ve spolku Činoherák Ústí.

"Bezprostředně po jednání informovali o pochybení koaličního partnera. Nadto s ohledem na dvanáctimilionovou dotaci vyšla najevo další právní nejistota, a proto bylo usnesení o souhlasu s dotací pro rok 2015 revokováno a zastupitelstvu nebude příští týden předloženo," řekla pro MojeÚstecko.cz mluvčí města Romana Macová.

Činoherák Ústí se sice může vrátit do budovy Činoherního studia na Střekově, ale zatím je v nejistotě, jak bude vypadat jeho financování v roce 2015.

"O podpoře činohry bude rada města dále jednat. Radní se jednoznačně shodli na tom, že vůle podpořit činnost spolku je neměnná a udržení činohry ve městě zásadní. Vrátit Činoherák na Střekov bylo v předvolebním programu obou uskupení a je rovněž jedním z bodů koaliční smlouvy. Nyní je nutné v pokračujícím časovém presu zajistit zodpovědné řešení, které bude předloženo zastupitelstvu města na začátku příštího roku," uvedla Romana Macová.

Činoherák Ústí by měl získat překlenovací dotaci milionu korun s tím, že Hausenblas, Bohuňková a Haidler co nejdříve vystoupí ze spolku.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře