Revitalizace střekovského nábřeží asi nebude. Revokaci čeká i dotace pro AmULet

Pohled na Střekovské nábřeží. Foto: archiv MojeÚstecko.czPohled na Střekovské nábřeží. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Hned na první radě složené ze zástupců nové ústecké koalice má dojít k několika revokacím usnesení předchůdců. Revitalizace střekovského nábřeží podle stávajícího zadání asi nebude.

Reklama

Změnit rozhodnutí, pokud to půjde. Podle tohoto zadání se budou řídit nově zvolení ústečtí radní. Ustavující zastupitelstvo je v pondělí 10. listopadu 2014. A hned po něm nová městská rada bude úřadovat.

Chce zabránit platnosti a vyplacení dotace ve výši až 24 milionů korun spolku AmULet. Tímto spolkem končící rada nahradila Činoherní studio. O tutu dotaci se navíc zajímá policie, zástupci PRO! Ústí totiž podali trestní oznámení na rozhodnutí zastupitelů, kteří o přidělení rozhodli na posledním zasedání.

Budoucí primátor Josef Zikmund (ANO) pro MojeÚstecko.cz rovněž potvrdil, že nebude podepsána smlouva s realizační firmou, která má proměnit střekovské nábřeží. "V našem hnutí máme čtyři architekty a máme jinou představu o tom, jak má nábřeží vypadat," dodal Martin Hausenblas (PRO! Ústí), budoucí první náměstek primátora.

Hausenblas se Zikmundem se shodli, že už nelze zastavit rekonstrukci plavecké haly na Klíši. "Byla by velká finanční škoda. Tento projekt se musí dokončit za stávajícího zadání," konstatoval očekávaný nový primátor města.

ČTĚTE:  DOKUMENT. ANO a PRO! Ústí podepsalo koaliční smlouvu, čeká se na zastupitelstvo

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře