PRO!Ústí chtělo z budov univerzity udělat ubytovny pro uprchlíky, tvrdí pučisté z ANO

Odvolaní náměstci za hnutí PRO!Ústí. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Odvolaní náměstci za hnutí PRO!Ústí. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - V Ústí nad Labem měly vzniknout ubytovny pro uprchlíky. Tvrdí to současné vedení ústecké radnice, které po puči nyní řídí krajské město. Podle nyní již bývalých členů ANO se záměrem přišlo PRO!Ústí.

Reklama

"Na posledním zasedání Rady města Ústí nad Labem zástupci PRO!Ústí informovali o záměru nabídnout ministerstvu vnitra budovy UJEP pro uprchlíky. Základním požadavkem bylo, aby se tato věc neobjevila v zápisu ze zasedání rady. Šlo tedy o evidentní snahu utajit tento záměr před veřejností, protože zápisy z rady města jsou zveřejňovány na webových stránkách," uvedla v prohlášení ústecká primátorka Věra Nechybová s dalšími zastupiteli z "pučistického" křídla - Renatou Zrníkovou, Yvetou Tomkovou, Pavlem Dufkem.

"Považujeme za naprosto skandální přípravu takových kroků. Ústí nad Labem se potýká se sociálními problémy a přísun až stovek uprchlíků by znamenal konec křehkého sociálního smíru," uvedli zastupitelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vyjádření hnutí Pro!Ústí k nepravdám šířeným pučisty z bývalého ANO

Ti dále uvedli, že se důrazně ohrazovali proti "experimentům zástupců PRO!Ústí. První zásadní nesouhlas jsme vyjádřili se záměrem sociálních obchodů, které měly vzniknout v některých městských obvodech. Ani o tom s námi nikdo nediskutoval. Stejně tak chtělo PRO!Ústí přivést zpět do Ústí nad Labem Agenturu pro sociální začleňování, která během svého předchozího působení městu nic nepřinesla," dodali.

ČTĚTE: Hnutí ANO ruší organizaci v Ústí, pučisty nabádá ke složení mandátů

Prohlášení bývalých členů ANO zastoupených ve vedení města Ústí nad Labem

Reklama

Hodnocení

2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře