Pohár je za námi, důležitější je druhá liga, řekl ústecký trenér Přerost po zápase s Libercem

Trenér FK Ústí Lukáš Přerost. Foto: FK Teplice/Martin KovaříkTrenér FK Ústí Lukáš Přerost. Foto: FK Teplice/Martin Kovařík

Ústí n/L. - Ústečtí fotbalisté se v pohárovém duelu se Slovanem Liberec o překvapení nepostarali. Po bázlivém výkonu prohráli 0:3, takže jejich účinkování v Poháru FAČR skončilo.

Reklama

„Je to za námi. Můžeme se teď soustředit jen na druhou ligou, která je pro nás důležitější,“ reálně se vyjádřil trenér Lukáš Přerost po zápase, v němž jeho svěřenci nenašli recept na sebevědomé vystupování libereckého celku.

„Moje hodnocení utkání vychází z toho, že jsme brzy dostali první gól. Z naší strany tam byl velký respekt. Měli jsme složitou rozehrávku, naši stopeři se báli poslat míč dopředu. Snažili jsme se jen o krátké přihrávky, které soupeř dobrým napadáním narušoval. Přechod přes středovou řadu nám dělal problémy, prostě Liberec dominoval,“ nehledal výmluvy Přerost.

A pokračoval v analýze. „Když přijde inkasovaná branka, svěšíme hlavy, bojíme se hrát. Ukázalo se, že kvalita Slovanu Liberec je jinde ve srovnání s Ústím, a nemůžeme se s ním rovnat. Ale spíš se musíme zaměřit na naše soupeře ve druhé lize. A věřím, že proti nim to bude lepší. Proti Liberci jsme zapojili do hry méně vytěžované hráče a snad jim i první zkušenosti s ligovými celky pomohou směrem k další fázi sezóny,“ uvažoval kouč.

Na co se tým hodlá zaměřit ve druhé polovině podzimu? „Musíme být odvážnější, nabrat sebevědomí při hře jeden na jednoho, aby to nebyl utrápený výkon. Chybí nám moment překvapení při útočných akcích. Potřebujeme zlomit neúspěšnou sérii ve druhé lize. Je dobře, že na našem stadiónu je už otevřená nová tribuna. Hráči se těší, až se přesunou i do nových kabin v jejích útrobách. Kvalitnější zázemí snad bude povzbuzením i pro výkony na hřišti,“ dodal Přerost.

ČTĚTE:  Liberec jde v poháru dál. Konečně dáváme góly, těší Mudru

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře