Nová ústecká koalice kritizuje nevýběr rektora UJEP

Budova UJEP. Foto: archiv Wikipedia.orgBudova UJEP. Foto: archiv Wikipedia.org

Ústí n/L. - Akademický senát ústecké univerzity UJEP nezvolil rektora, volba bude znovu od začátku. Průběh volby a výběr nového prvního muže vysoké školy se nelíbí nově utvořené ústecké koalici ANO a PRO! Ústí.

Reklama

"Koalice hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí je překvapena výsledkem volby rektora Univerzity J. E. Purkyně a vyslovuje politování nad absencí partnera pro dialog o budoucí spolupráci města a univerzity," uvedla hnutí ve společném prohlášení.

"Mrzí nás, že Akademický senát UJEP nezvolil kandidáta na rektora. Doufali jsme, že v kandidátovi, který převezme funkci rektora 1. 3. 2015, najdeme již nyní partnera pro nastavení parametrů budoucí úzké spolupráce města a univerzity. Nedovedeme si představit, že tyto dva subjekty budou fungovat, aniž by spolu komunikovaly," řekl Martin Hausenblas, lídr PRO! Ústí a budoucí první náměstek primátora.

"Doufáme, že v nové volbě zvolí univerzita kandidáta s jasnou a konkrétní vizí, který bude přínosem nejen pro rozvoj univerzity, ale i města. Přáli bychom si, aby nový rektor vnesl spolu s námi do města "čerstvý vítr" a tolik potřebnou změnu," uvedla Jana Bohuňková, budoucí radní pro oblast školství a sociálních věcí.

„Město Ústí nad Labem a UJEP by měly daleko více spolupracovat. Chci proto pana rektora zvát na jednání rady, když bude body o spolupráci města a univerzity projednávat. A na tuto spolupráci se těším,“ dodal budoucí primátor Ing. Josef Zikmund.

ČTĚTE:  Ústecká UJEP nového rektora zatím mít nebude. Senát nikoho nezvolil

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře