Náš tlak přišel pozdě, litoval Roubík porážky s Litoměřicemi

Z utkání Ústí - Litoměřice. Foto: Karel Dvořáček/Sporty ÚstíZ utkání Ústí - Litoměřice. Foto: Karel Dvořáček/Sporty Ústí

Ústí n/L. - Zápas mezi Ústím a Litoměřicemi byl také soubojem dvou ligových zabijáků. Litoměřický Vítězslav Bílek a ústecký Jaroslav Roubík měli před severočeským derby na kontě devatenáct branek, a tak bylo otázkou, který z nich se bude prosazovat i ve středu večer.

Reklama

Litoměřický Bílek sestřelil v předchozím zápase pěti zásahy Benátky nad Jizerou, a tak bychom se nemohli divit, kdyby gólově řádil i v Ústí nad Labem. To se ale nestalo. Bílek stihl jen asistenci u úvodní trefy Kališníků, zatímco Roubík si jednu branku na své gólové konto připsal.

Po utkání byl ale přesto spokojenější litoměřický kanonýr, protože jeho tým po výhře 3:2 ústeckou arénu bodově vyloupil.

„Pro nás to dobrý zápas nebyl. Nezačali jsme hrát dobře a Litoměřice hrály naprosto v pohodě. Povedl se jim začátek, přehrávali nás. Možná jsme měli dát gól ve druhé třetině, měli jsme nějaké přesilovky. Zápas by se třeba zdramatizoval dřív a dalo by se s tím ještě něco udělat. Takhle už to pak nešlo, Litoměřice vedly už 3:0 a náš tlak v závěru přišel už pozdě,“ litoval ústecký střelec Jaroslav Roubík.

Ústecký soupeř se gólově prosadil na začátku první a druhé třetiny. Čím to? „Litoměřice hrají dobře, hokej jim jde. Nahrávají si, střílejí. My jsme byli tentokrát druhořadí. V prvních dvou třetinách se nám nic nedařilo,“ krčil Roubík rameny.

Přestože Ústí v utkání dlouho ztrácelo a prohrávalo už 0:3, zápas dokázalo zdramatizovat, a tak se mohlo v posledních sekundách pokusit o hru bez brankáře. „Bylo to o gólu, který by nás nakopl. Ten jsme ve třetí třetině dali, takže jsme začali napadat, tlačit. Pak ale jsme zase udělali tři fauly a závěr dohráli ve čtyřech, což samozřejmě nejde,“ ví Roubík.

Za svou trefu byl ale rád. „Každý gól potěší, ale mnohem více mě štve ta porážka.“ A co říkal na souboj s kanonýrem Vítězslavem Bílkem? „To jsem nevnímal. Na to nekoukám. Chceme hrát solidně v tabulce a vyhrávat zápasy. Statistiky neřeším,“ uzavřel Roubík.

FOTOGALERIE na Sporty Ústí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře