Na Severní Terase proběhla bezpečnostní akce. Kontrolovali se bezdomovci

Mapování bezdomovců na Severní Terase. Foto: archiv MP Ústí n.L.Mapování bezdomovců na Severní Terase. Foto: archiv MP Ústí n.L.

Ústí N/L. (S. Terasa) - Ústečtí strážníci kontrolovali bezdomovce na Severní Terase. Preventivně bezpečnostní akce byla zaměřena na neoprávněné zřizování provizorních obydlí bezdomovci, kteří si svá ležení budují na městských pozemcích nebo v blízkosti parovodů, kde hrozí jejich poškození.

Reklama

"Lidé bez domova často používají při vaření otevřeného ohně a právě v tento moment se stává, že parovod nebo jiné podobné zařízení poškodí. Lidé bez domova si tato rizika většinou ani neuvědomují, proto strážníci s pracovníky městského obvdou Severní Terasa jejich příbytky v těchto rizikových místech vyhledávají a vysvětlují jim, jaké nebezpečí jejich počínání s sebou přináší," sdělil pro MojeÚstecko.cz Jan Novotný z městské policie.

"V těchto případech je posléze přinutí takováto provizorní přístřeší zlikvidovat a nepořádek po sobě uklidit. Dále jim strážníci poradí, kam a na koho se mohou  obrátit v případech, kdy se ocitnou  v tíživé situaci, kdy nemají co jíst nebo nemají kde spát," dodal Jan Novotný.

Kontrolou bylo v katastru obvodu Severní Terasy zmapováno pět míst, kde se bezdomovci neoprávněně zdržují  a kde svou činností  dávají prostor k zakládaní černých  skládek, které pak úřady městských obvodů musí na své náklady po nich uklidit.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře