MHD v Ústí má zlevnit. Pomůže nový odbavovací systém

Trolejbus ústecké MHD. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Trolejbus ústecké MHD. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ NAD LABEM - V květnu 2019 by měl v ústecké MHD fungovat nový odbavovací systém, který má jízdu v autobusech a trolejbusech zlevnit.

Reklama

Zlevnění má být důsledkem omezení jízdy černých pasažérů. Pro snadnější přepravu má cestující platit jízdné mobilem či kartou.

Nové formy placení jízdného doplní klasický model papírových jízdenek, které se kupují buď v automatu na některých zastávkách nebo na trafikách.

Součástí jízdního tarifu ústecké MHD je i začlenění do tarifu Dopravy Ústeckého kraje. Tím cestující opět šetří, pokud cestuje vlakem, autobusem či městskou hromadnou dopravou některého ze zapojených měst v Ústeckém kraji.

Součástí elektronického odbavovacího systému (EOS) bude i funkce Check in/Check out.

Tu jako první mají využívat cestující, kteří kupují obyčejné jízdné v hodnotě 18 korun s platností na 45 minut pro zónu 101 nebo v hodnotě 21 korun s platností na 60 minut pro zóny 101 až 121/122/171.

V tomto tarifu má jízdné v elektronickém systému oproti papírové jízdence klesnout o 10 procent. Cestující má oproti 18 korunám zaplatit 16,20 Kč. Pokud si koupí jízdenku za 21 korun, zaplatí 18,90 Kč.

Díky EOS bude mít ústecký Dopravní podnik, potažmo magistrát, informace o vytíženosti jednotlivých linek MHD, což má pomoci k optimalizaci sítě i četnosti spojů v různých dnech a časech během celeho dne.

Původně EOS měl fungovat v MHD od ledna 2019, kvůli zdržení se počítá zahájení prvních funkcí v průběhu května 2019.

SOUVISEJÍCÍ: Ústecká MHD zavádí elektronické odbavování cestujících

Reklama

Hodnocení

2.38 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře