Lídr z Ústí BEZ hazardu kritizuje primátora Zikmunda za liknavost k regulaci automatů

Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czHerna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - V okolí ústeckého Mírového náměstí se nachází zhruba 200 hracích automatů a aktivistovi z Ústí BEZ hazardu se to nelíbí. Václav Pištora navíc kritizuje primátora Josefa Zikmunda (ANO), že strká hlavu do písku a k otázce regulace hazardu se moc nevyjadřuje.

Reklama

„Pan primátor k otázce heren od voleb převážně mlčí, takže jsem něco podobného bohužel čekal, překvapila mne ale celková neochota téma hazardu vůbec dořešit, a hlavně některé mylné argumenty, kterými pan primátor zdůvodňoval svou neaktivitu," reagoval Václav Pištora z Ústí BEZ hazardu na mediální vyjádření ústeckého primátora z tohoto týdne.

Podle Václava Pištory jsou některé argumenty uvedené primátorem nepravdivé a zástupné. Jejich uvedení na pravou míru zaslal Josefu Zikmundovi v otevřeném dopise. „Pan primátor je koaliční smlouvou vázán k regulaci heren, která bude mít smysl, a proto jsem se mu mylné argumenty pokusil v dopise vyvrátit,“ řekl Václav Pištora.

Ten v dopise primátorovi poukazuje například na fakt, že Ministerstvo financí oddálilo zavedení nového zákona o hazardu až na datum 1.1. 2017 a není navíc jisté, že tento termín bude nakonec skutečně platit. Současný počet více jak 600 automatů by tak v Ústí nad Labem zůstal neměnný téměř další 3 roky. Tato doba se skládá z čekání na nový zákon o hazardu, a potom jednoho roku pro odebírání VLT povolení Ministerstvem financí.

Dle Pištory proto město musí co nejdříve zasáhnout přijetím vlastní vyhlášky, tak jak slíbilo. Sám primátorovi navrhl konečný termín pro přijetí nové vyhlášky červnové zasedání zastupitelstva.

Právě na regulaci vlivem nového zákona primátor Zikmund spoléhá. „Dále jste uvedl, že nový zákon o hazardu vyloučí ze hry osoby v insolvenci. V připomínkovém řízení k novému zákonu již toto opatření vypadlo, aktuální podoba zákona počítá s vyloučením osob na sociálních dávkách, ale umožní hru osobám, na které je uvalena exekuce,“ napsal Václav Pištora.

ČTĚTE:  Zákaz hazardu v Ústí se podaří prosadit. Dřív, nebo později, říká Václav Pištora

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc

Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté

Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku

OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví
Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!


Komentáře