Lídr z Ústí BEZ hazardu kritizuje primátora Zikmunda za liknavost k regulaci automatů

Herna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czHerna, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - V okolí ústeckého Mírového náměstí se nachází zhruba 200 hracích automatů a aktivistovi z Ústí BEZ hazardu se to nelíbí. Václav Pištora navíc kritizuje primátora Josefa Zikmunda (ANO), že strká hlavu do písku a k otázce regulace hazardu se moc nevyjadřuje.

Reklama

„Pan primátor k otázce heren od voleb převážně mlčí, takže jsem něco podobného bohužel čekal, překvapila mne ale celková neochota téma hazardu vůbec dořešit, a hlavně některé mylné argumenty, kterými pan primátor zdůvodňoval svou neaktivitu," reagoval Václav Pištora z Ústí BEZ hazardu na mediální vyjádření ústeckého primátora z tohoto týdne.

Podle Václava Pištory jsou některé argumenty uvedené primátorem nepravdivé a zástupné. Jejich uvedení na pravou míru zaslal Josefu Zikmundovi v otevřeném dopise. „Pan primátor je koaliční smlouvou vázán k regulaci heren, která bude mít smysl, a proto jsem se mu mylné argumenty pokusil v dopise vyvrátit,“ řekl Václav Pištora.

Ten v dopise primátorovi poukazuje například na fakt, že Ministerstvo financí oddálilo zavedení nového zákona o hazardu až na datum 1.1. 2017 a není navíc jisté, že tento termín bude nakonec skutečně platit. Současný počet více jak 600 automatů by tak v Ústí nad Labem zůstal neměnný téměř další 3 roky. Tato doba se skládá z čekání na nový zákon o hazardu, a potom jednoho roku pro odebírání VLT povolení Ministerstvem financí.

Dle Pištory proto město musí co nejdříve zasáhnout přijetím vlastní vyhlášky, tak jak slíbilo. Sám primátorovi navrhl konečný termín pro přijetí nové vyhlášky červnové zasedání zastupitelstva.

Právě na regulaci vlivem nového zákona primátor Zikmund spoléhá. „Dále jste uvedl, že nový zákon o hazardu vyloučí ze hry osoby v insolvenci. V připomínkovém řízení k novému zákonu již toto opatření vypadlo, aktuální podoba zákona počítá s vyloučením osob na sociálních dávkách, ale umožní hru osobám, na které je uvalena exekuce,“ napsal Václav Pištora.

ČTĚTE:  Zákaz hazardu v Ústí se podaří prosadit. Dřív, nebo později, říká Václav Pištora

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře