Lidé bez domova v Ústí nad Labem získají informační leták

Kontrola bezdomovců. Foto: MP Ústí nad LabemKontrola bezdomovců. Foto: MP Ústí nad Labem

Ústí n/L. - V těchto dnech probíhají preventivně bezpečnostní akce zaměřené na monitoring lidí bez domova v Ústí nad Labem.

Reklama

Smyslem akcí je zmapování maximálního počtu lokalit, kde se bezdomovci zdržují, a určení počtu osob, které v daných lokalitách přebývají. S příchodem zimních měsíců pak budou mít strážníci městské policie snazší práci s jejich kontrolou.

Většinou se jedná o lokality, které nejsou v majetku obce, strážníci je proto odtud nemohou vykázat. Na místech pak vznikají provizorní obydlí, kde se zdržuje i několik osob, které tvoří značný nepořádek a vznikají tak černé skládky.  Někteří bezdomovci si zřizují svá provizorní bydlení v místech, kde jim hrozí nebezpečí úrazu nebo v místech, kde svým jednáním ohrožují  majetek nebo zdraví jiných osob.

Příkladem byla tento týden skupinka bezdomovců, kteří rozdělávali otevřený oheň u parovodu v těsné blízkosti výměníkové stanice. V tomto případě přinutili strážníci bezdomovce, aby nepořádek uklidili, a z místa je vykázali.

„Lidé bez domova nám nejsou lhostejní a s nadcházející zimou je potřeba vytvořit i pro ně takové podmínky, aby se v případě velkých mrazů měli kam ukrýt.  Městská policie například již tvoří informační letáky, které bude těmto lidem distribuovat. Pro ty, kteří mají zájem svou situaci řešit, bude mít město připravenou pomocnou ruku. Do budoucna bych chtěla vytvořit na magistrátu pozici sociálního pracovníka, který bude s lidmi bez domova pracovat dlouhodobě a systematicky," uvedla pro MojeÚstecko.cz náměstkyně primátora města Jana Bohuňková.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře