Kauza hazard. Iniciativa posbírala další 2 tisíce pod petici za referendum v Ústí

Iniciativa Ústí BEZ hazardu nemá dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu
Iniciativa Ústí BEZ hazardu nemá dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Ústí n/L. - Iniciativa Ústí BEZ hazardu ve spolupráci s platformou PRO! Ústí odevzdaly v pondělí (18.8.2014) na ústecký magistrát dalších 2 tisíce podpisů Ústečanů, kteří podporují vyvolání referenda o hernách s automaty.

Reklama

Právě tento počet byl totiž magistrátem z již nashromážděných archů kvůli nečitelnosti či chybám v záznamech vyškrtán a nově vyžádán.

"Nyní je míček na straně hřiště magistrátu, věřím, že druhé proškrtávání pro nás nedopadne tak katastrofálně, jako to první, kdy v koši skončil podpis téměř každého třetího ústečana, což představovalo přední příčku ze všech protihazardních iniciativ v zemi," říká pro MojeÚstecko.cz hlavní představitel iniciativy Václav Pištora.

"Pokud počet uznaných podpisů porovnám například se Znojmem, kde byly vyřazeny 4 % podpisů, je mi líto propadlých hlasů Ústečanů, kteří petici rádi podepsali, téměř 30 % škrtání je skutečně likvidační," povzdechl si Václav Pištora.

Správní odbor magistrátu nyní zkontroluje nově podané podpisy a referendum může schválit poslední zastupitelstvo současného vedení města, které se koná 1. září 2014.

Obyvatelé města by si tak v hlasování rozhodli, zda herny v Ústí chtějí a magistrát by se musel dle výsledku zařídit. Výsledek referenda je také zastupiteli zpětně nepřehlasovatelný a dlouhodobě závazný.

ČTĚTE:  Ústecký magistrát neuznal třetinu podpisů pod peticí za vypsání referenda o hazardu

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře