Jsem rád za šanci a práci v Ústí, říká nový trenér volejbalistů Jan Malina

Jan Malina. Foto: archiv MojeÚstecko.czJan Malina. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Těsně před startem právě probíhající sezóny přišel do volejbalového klubu Ústí nad Labem nový kouč Jan Malina, který předtím působil v týmu ČZU Praha. V rámci české extraligy se tak stal aktérem zajímavého trenérského přestupu. „Je to hlavně o práci,“ zní jeho krédo.

Reklama

Jaká byla vaše dosavadní volejbalová kariéra?

Nikde jinde, než v Praze, jsem v Česku nehrál ani netrénoval. Konkrétně jsem s volejbalem strávil většinu času ve vysokoškolském klubu VŠ, na který navázal USK a poté ČZU. Po skončení hráčské dráhy jsem přešel do trenérské role a v roce 1998 jsem půl roku působil v Libyi, kde pracovali i čeští fotbaloví a házenkářští trenéři.

Co vás nyní přivedlo do Ústí nad Labem?

S vedením ČZU Praha jsem byl i před nynější sezónou v extralize domluvený, že zůstanu dál jako hlavní a zodpovědný trenér. Udělal jsem i celou přípravu. Jenže s návratem brazilského trenéra, který předtím zastával v klubu funkci šéftrenérem mládeže, se to poněkud změnilo. Byli jsme dva koučové a hráči nevěděli, co mají dělat. Nefungovala komunikace kvůli vysvětlení a vyřešení trenérské otázky.

Těší vás, že jste se v ČZU Praha podílel na rozvoji mladých hráčů? Například Finger se dostal do české reprezentace a následně hned do zahraničí.

Je pravda, že v ČZU jsou šikovní hráči. Pár kvalitních volejbalistů jsme vychovali. Šlo o týmovou práci, takže bych svoje trenérské zásluhy nepřeceňoval.

Jak si zvykáte na Ústí nad Labem?

Přišel jsem do klubu až v polovině října. S dojížděním z Prahy nemám problém. Jezdím vlakem a za hodinku jsem v Ústí. Stíhám to docela dobře a vážím si říjnové nabídky ze strany ústeckého generálního manažera Miroslava Přikryla. Byl jsem rád za novou šanci v extralize.

Jaké je vaše trenérské motto a z něj vyplývající cíle?

Je na nás, abychom pracovali a na nic se nevymlouvali. Šéf klubu chce klidnou záchranu Ústí v extralize. Věřím, že to zvládneme. Když si to všechno sedne, mohli bychom se probojovat do play-off. Umístění do osmičky by bylo úspěchem a předpokládám, že situace kolem osmé příčky, oddělující účastníky vyřazovací části od spodních pater tabulky, bude hodně vyrovnaná.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře