DOKUMENT. ANO a PRO! Ústí podepsalo koaliční smlouvu, čeká se na zastupitelstvo

Martin Hausenblas a Josef Zikmund podepisují koaliční smlouvu. Foto: archiv MojeÚstecko.czMartin Hausenblas a Josef Zikmund podepisují koaliční smlouvu. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Koalice mezi vítězným ANO a druhým PRO! Ústí je stvrzena podpisem koaliční smluvy. Primátorem má být zvolen Josef Zikmund, prvním náměstkem Martin Hausenblas.

Reklama

Pokud se zdálo, že koaliční smlouva dvou subjektů, které budou následující čtyři roky řídit město Ústí nad Labem, vzniká poněkud déle, příčina byla jediná: důkladnost, s jakou vznikala," komentoval při podpisu smlouvy v ústeckém hotelu Vladimír Josef Zikmund, budoucí primátor krajského města.

"Deset kapitol (otevřenost a transparentnost, hospodárnost, zaměstnanost, bezpečnost, životní prostředí a kvalita života, kultura, sport, doprava, ale také školství či sociální oblast), obsahuje přes padesát programových priorit, na něž je koalice rozhodnuta se soustředit. Občané se s nimi budou moci co nejdříve seznámit, protože koaliční smlouva bude zveřejněna," dodal kandidát na primítora za ANO Ústí nad Labem.

Podle Josefa Zikmunda všechny oblasti budou dále rozpracovány do detailnějších bodů a zveřejněny do konce roku 2014 v Programovém prohlášení rady statutárního města Ústí nad Labem. "Zajímavým detailem Koaliční smlouvy, který jde nad rámec zákona, je příslib koaličních zastupitelů z hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí, že do tří měsíců po jmenování předloží čisté lustrační osvědčení," upřesnil Zikmund.

"Přílohou koaliční smlouvy je rovněž Etický kodex zastupitelů hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí. Jeho samozřejmou součástí je odevzdávání čestných prohlášení o činnostech, majetku, příjmech a darech podle zákona č. 159/2006 o střetu zájmů (ve znění pozdějších předpisů). Etický kodex je pro mne velmi důležitý. Chtěli bychom, aby se nám postupně dařilo vrátit do politiky etiku a rádi bychom pomohli ke kultivaci prostředí," dodal Martin Hausenblas, budoucí první náměstek ústeckého primátora z PRO! Ústí.

Ustavující zastupitelstvo se uskuteční v pondělí 10. listopadu 2014 od 16 hodin. Veřejnosti je přístupné.

DOKUMENT: Koaliční smlouva mezi ANO a PRO! Ústí

ČTĚTE:  Zikmund primátorem, Hausenblas náměstkem. Ústecká koalice si rozdělila posty

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře